Şimdi söz Meyhanenin Sesi’nde!

Meyhanedeyiz.biz'in yeni kampanyası Meyhanenin Sesi'ni Blab'tan dinliyoruz.

19.01.2018 - 16:22 | Gönül Hadımlı

Şimdi söz Meyhanenin Sesi'nde!

Altı senedir Meyhanedeyiz.biz kampanyalarının yaratıcılığını üstleniyor Blab. Bu sürede meyhanelerin ruhunu; “Kaç kaç olducu”, “Meyhanenin Güzel İnsanları”, “Cemal Gidersin, Süreya Çıkarsın” ile ve akıllarda yer eden daha pek çok reklam kampanyasının altına imzasını atarak yansıttı ajans. Kâh şefinden, çalgıcısından, garsonundan meyhanenin demirbaşlarından dinledik neler olup bittiğini; kâh meyhaneye gidenlerin yaşadıkları anları, biriktirdikleri anıları izledik. Şimdi ise bu 500 yıllık köklü meyhane kültürünü yepyeni bir kampanyayla tattırıyor bize Blab; Meyhanenin Sesi ile. Toplam altı filmden oluşan Meyhanenin Sesi iki haftada bir yeni bir reklam filmiyle izleyicileriyle buluşacak.

Bu defa her ne oluyorsa meyhaneden, meyhanenin ta kendisinden dinliyoruz. Hiç konuşur mu meyhane? İşte, şimdi konuşuyor. Yalnız onu sadece meyhanenin çalışanları duyabiliyor, müşteriler olayın farkında bile değiller. “Meyhanenin çalışanları bir orkestra, meyhane de orkestra şefi” diyor Blab.

Videoyu altyazı seçeneğini açarak izleyenleri bir sürpriz bekliyor.

Bu sene bambaşka bir tonda, bambaşka bir tınıyla karşımızdasınız. Yeni filminizde duygusallığın yerini mizaha bıraktığını görüyoruz. Meyhanenin Sesi nasıl hayat buldu?

Artık daha farklı bir şey yapalım dedik, Meyhanenin Güzel İnsanları’nda koyduğumuz bazı kurallara da selam çakarak yepyeni bir iş yapma amacıyla oturduk masaya. Komiklik tonunu, mizah tonunu başka bir noktaya taşıdığımız yine kendimizden hareketle bir mizah olsun ama biraz sınırları zorlayalım, farklı film yöntemleri deneyelim dedik.

Kampanyamızın ismi; Meyhanenin Sesi. 500 yıllık meyhane kültürü dile gelirse, konuşursa nasıl olurdu, nasıl bir karakter olurdu diye düşündük. Çok ağır abi olmasın ama ağırlığı olsun, çok fırlama tarafları da olsun, bütün organizasyonu o yapsın, meyhanede başınıza gelen tüm içgörülerin sebebi o olsun dedik. Garsonlar size bakmıyorsa, nedeni Meyhanenin Sesi olsun. O yüzden belirli kuralları var Meyhanenin Sesi’nin, giriş filmimizde bunları anlatıyoruz.

Şimdi söz Meyhanenin Sesi'nde!

Overteam, Blab, Autonomy ve Cengiz Bozkurt

Mesela Meyhanenin Sesi’ni sadece meyhane çalışanları duyar, müşteriler duymaz. Bu en önemli kuralımız. Meyhanenin içerisinde yankılanan bir ses bu ve çalışanların sürekli onu dinlemeleri, dediğini yapmaları gibi komik bir durum söz konusu. Sesimiz de Erdal Bakkal olarak bilinen, Cengiz Bozkurt. Ancak Yeniden Gidersin kampanyamıza referans veren bir Nejat İşler sürprizimiz de olacak. Cengiz Abi’yle çalıştık, gidip dublaj almak mantığında çalışmadık ama. Filmi çekmeden Cengiz Abi aynen uzun metrajda yapılan gibi metinlerimize okumalar yaptı, onun ağzına yakışacak şekilde metinler birkaç kez daha yazıldı. Sonra Autonomy’den Uygar Kutlu yönetmenliğinde filmlerimizi çektik ve 100 kere falan stüdyoya girdik.

Filmleri iki haftada bir yayınlayacağız. Kampanya aşırı derin bir kampanya, Meyhanenin Sesi gibi bir oyun alanı konunca biz de bununla oynamak istedik. Etiketimiz de #yenidenmerhaba oldu.

Röportajın devamı MediaCat Şubat sayısında!

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.