Mey İçki 2006 hedeflerini açıkladı

Mey İçki’nin, Tekel’in devrinden sonraki iki yılını anlatacağı ve 2006’ya ilişkin hedeflerinin paylaşılacağı basın toplantısı Mey İçki CEO’su Galip Yorgancıoğlu ev sahipliğinde Four Seasons otelde gerçekleştirildi.

22.03.2006 - 00:00 | MediaCat

Mey İçki’nin, Tekel’in devrinden sonraki iki yılını anlatacağı ve 2006’ya ilişkin hedeflerinin paylaşılacağı basın toplantısı Mey İçki CEO’su Galip Yorgancıoğlu ev sahipliğinde Four Seasons otelde gerçekleştirildi.

Yeni Rakı’yı 1 numaralı anasonlu içecek yapmayı hedeflediklerini söyleyen Mey İçki CEO’su Galip Yorgancıoğlu, Türkiye’de alkollü içecekler kategorisinde liderliğin yanı sıra dünya çapında oyuncu olmak vizyonuyla hareket ettiklerini kaydetti. 2 yıl önce 21 alkollü içecek üretim tesisini, Tekel Birası, Altınbaş, Yeni Rakı, Tekirdağ Rakısı, Buzbağ gibi efsanevi markaları, rakıda tekel konumu dolayısıyla pazarın tamamını, votka ve cinde yüzde 80 pazar payı devraldıklarını belirten Yorgancıoğlu, 2005 yılında 13 yeni markanın tanıtımını, üründe içerik, ambalaj ya da etiket değişikliği, tüm fabrikalarda iyileştirme ve geliştirme çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Yorgancıoğlu, pazar paylarını ise, rakıda yüzde 80,93, votkada yüzde 80,31, cinde yüzde 88,13, şarapta yüzde 5 olarak açıkladı. Yorgancıoğlu, dünyada hiçbir şirkette olmayan bir ürün çeşitliliğine sahip olduklarını, başka ülkelerde bira, şarap gibi tek bir alana odaklanılırken Mey İçki’nin geniş ürün portföyünde 24 farklı marka bulunduğunu kaydetti.
Yorgancıoğlu, birinci yıl sonunda ihracatlarını 2 katına çıkararak 2005 yılında 4 milyon litre ürün ihraç ettiklerini, 20 milyon avro ihracat geliri sağladıklarını, bu yıl yüzde 50 ihracat artışı beklediklerini bildirdi. 2005’te Polonya, Güney Kore, Afganistan, Romanya, Irak, Çek Cumhuriyeti, Gürcistan, Belize, Lübnan ve Yunanistan’ a ilk kez ihracat yaptıklarını anlatan Yorgancıoğlu, rakı pazarında bir küçülme bulunduğunu, amaçlarının yeni oyuncularla pazardaki küçülmeyi 2006 yılında durdurmak ve önümüzdeki yıllarda eski günlere getirmek olduğunu belirtti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.