Meta binlerce çalışanla yollarını ayıracak

Twitter'ın ardından Meta da işgücünde küçülmeye gidiyor.

08.11.2022 - 11:32 | Simge Şenses

Meta'ya 414 milyon dolar para cezası

87 binden fazla çalışanı istihdam eden Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın çatı şirketi Meta, büyük çaplı bir işgücü kesintisine hazırlanıyor. Çarşamba günü başlaması beklenen işten çıkarmaların, bu yıl bir teknoloji şirketi tarafından gerçekleştirilecek en büyük işgücü kesintisi olacağı tahmin ediliyor.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin üçüncü çeyrek gelirlerinin paylaşıldığı toplantıda yaptığı açıklamada “2023’te yatırımlarımızı az sayıda öncelikli büyüme alanına odaklayacağız. Bu, gelecek yıl bazı takımların anlamlı bir şekilde büyüyeceği, öte yandan diğer takımların çoğunun sabit kalacağı veya küçüleceği anlamına geliyor. Sonuç olarak 2023’ü ya kabaca aynı büyüklükte ya da bugün olduğumuzdan biraz daha küçük bir organizasyon olarak bitirmeyi bekliyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Meta’dan bu açıklamanın üzerine bir yorum gelmezken, bahsi geçen öncelikli büyüme alanlarının şirketin reklam operasyonları, işletme mesajlaşma platformları, keşfet algoritması ve metaverse vizyonu olduğu belirtildi.

Kaynak: Engadget, Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.