Mest Rakı’nın şişe tasarımı ve stiline uluslararası ödül

Almanya’da düzenlenen ISW Yarışması’nda (International Spirit Awards) ‘Gümüş Madalya’ kazanan Mest Rakı, şimdi de tüm

13.02.2008 - 14:59 | MediaCat

Almanya’da düzenlenen ISW Yarışması’nda (International Spirit Awards) ‘Gümüş Madalya’ kazanan Mest Rakı, şimdi de tüm şişelerden ayrışan özel şişe tasarımıyla İngiltere‘de düzenlenen ‘Wine & Spirit Design Awards yarışmasında ‘Gümüş Madalya’ ile ödüllendirildi.

Mest Rakı kadifemsi yumuşaklıktaki içimiyle, Türk rakıseverlerin gönlünü fethetmekle kalmıyor, kendini uluslararası arenada da kanıtlamaya devam ediyor. Mest Rakı, Almanya’da düzenlenen ve dünyanın en saygın içki yarışmalarından biri olduğu otoritelerce kabul edilen Internationaler Spirituosen Wettbewerb Yarışması’nda ‘Gümüş Madalya’ kazanıp benzersiz tadının farkını bir kere daha kanıtladıktan sonra; şimdi de bilinen kalıpların dışına çıkan, farklı şişe tasarımıyla ödüllendirildi. Mest Rakı, İngiltere‘de her sene düzenlenen uluslararası tasarım yarışması ‘Wine & Spirit Design Awards’ta ‘Gümüş Madalya’ almaya hak kazandı. Toplamda 82 markanın katıldığı yarışmada, Türkiye’den katılıp da ödül kazanan tek marka, Mest Rakı oldu.

Monosepaj (tek çeşit üzümden yapılan) bir rakı olan Mest’in bu sayede tadı daha rafine, içimi daha keyifli. Mest Rakı’nın yaş üzümden yapılan iki çeşidi bulunuyor: Mest Misket ve Mest Sultaniye. Mest ile tüketici ilk defa rakıda istediği üzüm tipini seçebiliyor. Mest Sultaniye, Denizli yöresinin Sultaniye üzümlerinden, Mest Misket ise İzmir yöresinin meşhur Misket üzümlerinden üretildi, istenilen kaliteyi yakalamak için 1 yılı aşkın süredir çalışıldı.

Kolay içimiyle ‘kadife gibi rakı’ sıfatını hak eden Mest Rakı, kadifemsi içimi ve kalitesinin yanı sıra şişesiyle de farklılık yaratıyor. Fransa’dan getirilen şişesi Türkiye’de özel olarak tasarlandı. Mest Rakı eşsiz kalitedeki rakınızı size yine eşsiz bir şişede sunuyor.
Mest, kültürümüzün bir parçası olan rakımızın farklı bir yaklaşımla geliştirilmiş bir örneği olarak sunuluyor. Özellikle, yumuşak içimli rakı seven ve ağzının tadına düşkün rakıseverlerin beğeneceği bir ürün. Mest; rakı kategorisine, üzüm tipinin öne çıkması ve rakıda üzümün karakteristik özelliğinin hissedilecek olması ve kadifemsi içimi sebebiyle farklılaşan bir ürün olarak dikkat çekiyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.