MediaCat

Mersin’de ayete özet geçen ramazan ilanı

Hayırlı ramazanlar.

Mersin’de ayete özet geçen ramazan ilanı

Müslüman âlemince 11 ayın sultanı olarak anılan ramazan her yıl milyarlarca insanı kucaklayan, toplumsal atmosferi değiştirmeye muktedir bir ay. Ramazanın kıymeti bu denli büyük olunca, onu kutlamak ve iyi niyet mesajları için bir vesile olarak kullanmak isteyen kişi ve kuruluşların sayısı da bir hayli yüksek oluyor elbette. Tıpkı, Mersin’de kentsel dönüşüm üzerine faaliyet gösteren ve ramazan münasebetiyle yayınladığı mesajla ünü şehrin sınırlarını aşan inşaat şirketi Işkın Grup gibi.

Işkın Grup’un anaakım medyanın da ilgisine mazhar olan mesajı, altında firma adına Sezai Çimiş’in imzasının olduğu bir açıkhava ilanı aslında. Mersin kent merkezinde yer alan ilanında Mersin halkına Al-i İmran Suresi’nin 66’ncı ayetiyle seslenen marka, lafı uzatmadan sözünü söylemek istemiş gibi gözüküyor.

Mersin'de ayete özet geçen ramazan ilanı

Tabiri caizse ayeti “özet geçerek” Uğur Mumcu’nun da sıklıkla kullandığı “Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın” cümlesiyle ramazanın kıssadan hissesini veren markanın kaynak belirttiği Al-i İmran Suresi 66’ncı Ayet’in aslı, Birgün’ün haberine göre, şöyle:

“Siz ki, bir parça bilginiz olan konuda tartıştınız diyelim; hiçbir bilginiz olmayan şey hakkında nasıl oluyor da tartışmaya giriyorsunuz? Her şeyi Allah bilir, siz bilmezsiniz”.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.