Merkez Grubu’na 1 milyar dolar değer biçildi

Sabah Gazetesi’ne ve ATV’ye el koyan TMSF

03.04.2007 - 13:57 | MediaCat

Sabah Gazetesi’ne ve ATV’ye el koyan TMSF, Takvim, Sabah, Fotomaç ve Yeni Asır gazetelerindeki incelemelerini sürdürüyor.
El konulan yayınların tekrar satılması düşünülürken Ciner Grubu Şirketleri için 1 milyar dolar istendiği belirtildi.
Alıcılar arasında, Fox Tv’nin sahibi olan Murdoch da gösteriliyor. Ancak Ciner Grup Başkanı Turgay Ciner’in bu satış kararına itiraz etmesi ve yargıya başvurması bekleniyor.

Ciner Grubu’nun satışı, iki medya devini gündeme getirdi: Kanadalı Canwest Grubu ile Fox TV’nin sahibi Murdoch.
Dinç Bilgin’e yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre Turgay Ciner, Sabah ve Atv’nin eski sahibi Bilgin’le yaptığı anlaşmaya uymadı. Bunun üzerine Bilgin, yapılan sözleşmeyi TMSF’ye teslim etti. TMSF, yaptığı araştırmalar sonucunda Bilgin’i haklı buldu ve Başbakan Erdoğan’ın da onayı alınarak Sabah ve Atv’ye el konuldu.

Anlaşmanın ortaya çıkmasından sonra Turgay Ciner, şirket içerisinde birtakım görev değişikliklerinde bulundu. Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve İcra Kurulu Üyesi olarak Fatih Altaylı görevlendirildi.

Merkez Yayın Grubu’na ne olacak?
Bundan sonra Turgay Ciner’in mahkemeye başvurması bekleniyor. Bu süreç boyunca Merkez Yayın Grubu’nun Ciner’e verilmesi söz konusu değil.
Merkez Yayın Grubu’nun tekrar satışa çıkarılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.