Mercedes soruyor: ‘Neden?’

Mercedes-Benz ABD yeni 2008 C-Class serisi lansmanını desteklemek için son yılların en agresif reklam kampanyalarından

28.09.2007 - 09:33 | MediaCat

Mercedes-Benz ABD yeni 2008 C-Class serisi lansmanını desteklemek için son yılların en agresif reklam kampanyalarından birine başladı. Kampanyada Mercedes-Benz, “Yeni C-Class serisini geliştirmek için neden yedi senemizi vakfettik?” diye soruyor. Ve cevap vereyor: “Çünkü size Mercedes-Benz vaadetmiştik.”

TV, basın, radyo ve internet mecralarını kullanan kampanyanın yaratıcısı New York merkezli Merkley+Partners isimli reklam ajansı. Kampanya genelinde kullanılan ana tema lüks segmentine giriş modeli kabul edilen C-Class serisinin tam bir Mercedes-Benz olduğu üzerine kurulu.

Mercedes-Benz ABD’nin pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Steve Cannon, “Son yıllardaki en kritik kampanyalarımızdan biri” diyor. “2008 C-Class serisi lüks segmentine giriş çıtasını yükseltiyor ve pek çok müşterimizi için Mercedes-Benz markasına açılan kapı görevi üstleniyor. Bu müşterilerimizin çoğu önümüzdeki yıllarda segment sınıflarını tırmanacaklar. Bir müşterinin marka ailesine katıldığında uzun süre o marka ile kaldığı düşünülürse, C-Class kampanyamızın neden çok kritik olduğu daha iyi anlaşılır.”

Kampanyanın internet ayağı Calgary, Kanada merkezli Critical Mass isimli ajansın desteği ile hazırlanmış ve mart ayında başlayıp C-Class serisinin ABD’deki lansmanı öncesi “buzz” yaratmak amacıyla kullanılmış.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.