Mentos Yonja’da, devamı sende

Türkiye'nin lider online sosyal ağı ve en büyük gençlik portalı Yonja.com...

03.06.2008 - 15:07 | MediaCat

Türkiye’nin lider online sosyal ağı ve en büyük gençlik portalı Yonja.com, Mentos için ürettiği “Devamı Sende” projesinin başarı ile tamamlandığını açıkladı.

Sıradan reklam kampanyalarından farklı olarak, Mentos’a üye kazandırmaya yönelik hazırlanan bu proje 30 Nisan’da başladı ve 15 günde tamamlandı. Yonja profillerine aplikasyonlar yüklemeye olanak sağlayan Yonja Yapraklarının Mentos’a üye olan kullanıcılara hediye edilmesi projenin bu kadar kısa sürede başarı kazanmasının başlıca nedeni oldu. Normalde ücretli bir özellik olan Yonja Yapraklarını kazanmak isteyen kullanıcılar, Mentos’un mikro sitesine üye oldukları anda yapraklarını kullanmaya hak kazandılar.

Proje kapsamında Yonja kullanıcıları önce Mentos’un mikro sitesi devamisende.com’a üye oldular daha sonra bütün yaratıcılıklarını kullanarak birbirinden çarpıcı hikayeler yazdılar. Elektronik posta yoluyla kişiden kişiye aktarılarak bir hikaye geliştirme fikrine dayanan yarışmanın devamı Mentos’un devamisende.com internet sitesinde gerçekleşti.

Yonja’da ayrıca banner yayını ile de desteklenen projede devamisende.com’a giderek üye olan kullanıcılar kendi ekiplerini oluşturup hayal güçlerini kaleme döktüler. Bir kişinin başlattığı hikayeyi arkadaşına gönderdiği ve arkadaşının yazmaya devam ettiği yarışmada maksimum 10 kişiden oluşan ekipler kıyasıya yarıştı.

Ödül olarak kazanan ekibin her üyesinin son model bir iPod kazanacağı yarışmaya, Mentos ile yapılan anlaşma gereği Yonja’dan 15 günde 7800 üye katılımı sağlandı. Site genelinde 8 milyonun üzerinde gösterim alan Mentos kampanyasının başarısını değerlendiren Media Group Satış ve Pazarlama Direktorü İlke Çarkcı: “Üye kazandırma çalışmalarında hem reklam vereni sayısal hedeflerine hızlıca ulaştırarabiliyor hem de kullanıcılarımıza Yonja Yaprağı gibi hediyeler vererek marka ile aralarında pozitif bir bağ kurmuş oluyoruz. Ayrıca hediyelerin dijital ve anında kullanılabiliyor olması kullanıcıya zengin bir kampanya deneyimi yaşatmış oluyor. Mentos ile böyle başarılı bir kampanyaya birlikte imza atmış olmaktan dolayı çok mutluyuz.” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.