Mehmet Okur’lu Dimes, altı ayda yüzde 40 büyüdü

Dimes'in Mehmet Okur ile 2007-nin nisan ayında başlayan bir yıllık anlaşmasının

28.08.2007 - 09:18 | MediaCat

Mehmet Okur’la reklam anlaşmasını bir artı bir yıl olmak üzere 2010 yılına kadar uzatan meyve suyu pazarının lideri Dimes, ilk altı ayda sektörün 14 puan üzerinde büyüdü. Azerbaycan yatırımına soyunan şirket, 2010’da bölgesel dev olmak istiyor.

Diren ailesinin üçüncü kuşaktan temsilcisi Ozan Diren, Mehmet Okur ile ivme yakaladıklarını söyledi.

Dimes’in İzmir’deki üretim tesisinde gazetecilere sunum yapan şirketin pazarlama müdürü Seren Tümöz, “Mehmet Okur’la yaptığımız kampanya öncesi 39 milyon dolar olarak ölçülen Dimes marka değerinin yükselen marka bilinirliğiyle birlikte daha da yükseleceği öngörülüyor. Marka imajımız arttı. Okur’lu kampanyayı da içine alan bu yılın ilk altı aylık döneminde pazar yüzde 26 büyürken, Dimes yüzde 40 büyüdü” dedi.

‘Genç tüketiciyi kaptık’

Dimes’in ikinci kuşaktan temsilcisi Erol Diren ve üçüncü kuşaktan temsilcisi Ozan Diren’in ve milli basketbolcu Mehmet Okur’un da hazır bulunduğu toplantıda Dimes’in performansının artışında milli basketbolcunun rolü üzerinde de duruldu.

Dimes Yönetim Kurulu üyesi ve uluslararası yatırımlardan sorumlu yöneticisi Ozan Diren, Dimes’in anne ve çocuk tüketici grubundaki başarısının son dönemdeki kampanyayla gençleri de içine aldığını, gençlerin tercih ettiği marka haline geldiklerini ifade etti.

Dimes’in Mehmet Okur ile 2007-nin nisan ayında başlayan bir yıllık anlaşmasının 2009 Nisan ayına kadar uzatıldığını da belirten Ozan Diren, hatta 2010 yılına kadar da opsiyon imzaladıklarını söyledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.