Mehmet Okur Dimes reklamlarında

Dimes 2007 yılı reklam kampanyasının yeni yüzü Mehmet Okur oldu.

20.04.2007 - 11:02 | MediaCat

Dimes 2007 yılı reklam kampanyasının yeni yüzü Mehmet Okur oldu.

Yeni kampanya öncesinde yapılan araştırmada, Dimes’in bugüne kadar tüketicisine sunduğu vaat ile tüketicinin algıladığı marka değerlerinin örtüştüğü ortaya çıktı. Dimes bu araştırma sonuçlarından yola çıkarak marka imajını zenginleştirecek yeni iletişim stratejisi oluşturuldu.

49 yıllık geçmişiyle, Türkiye’nin ilk ve en büyük meyve suyu üreticisi olan DİMES, kampanyanın anafikrini ‘Benim Dimes’im’ olarak belirledi ve sağlıklı ürün algısına ek olarak, başarı, kendisiyle mücadele ve de eğlence hissini yansıtacak en ideal kişinin, yaptığı doğru seçimlerle öne çıkan, sağlıklı ürünler tüketen profesyonel bir sporcu, en ideal ortamın ise bire bir mücadelenin gerçekleşeceği bir basketbol müsabakası olmasına karar verildi.

Sonrasında Dimes’in değerleriyle örtüşen, başarılı ve popüler bir sporcu arayışı başladı. Mesleki yaşamı ve başarıları nedeniyle DİMES 2007 kampanyasının yeni yüzünün Mehmet Okur olmasına karar verildi.

ABD’de çekilen reklam filmleri 15 günlük çalışma sonucunda 3 gün içerisinde tamamlandı. İki Mehmet Okur’un bulunduğu filmde, Mehmet Okur’un karşında ikinci bir Mehmet Okur yaratabilmek amacıyla Türkiye’de bir prodüksiyonda ilk defa uygulanan 3D Head&Body Scanning yöntemleri kullanıldı.

Bu yöntemi gerçekleştiren Nexus Digital Studios, Buffy the Vampire Slayer, X-Men, The Italian Job ve Nike reklamlarını yapmıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.