MEF Okulları’ndan küçük reklamcılar

Mef Okulları, öğrenciler reklamların çocukları nasıl etkiledikleri üzerine merak ettikleri soruları Psikolog Şebnem Öncel ile paylaştı.

07.02.2007 - 17:52 | MediaCat

Mef Okulları, öğrenciler reklamların çocukları nasıl etkiledikleri üzerine merak ettikleri soruları Psikolog Şebnem Öncel ile paylaştı. İki aya yakın bir süre devam eden sorgulama ünitesi kapsamında ele alınan reklamlar masaya yatırıldı.

‘Reklam yaşamımızı etkiler’ fikrinden yola çıkan MEF İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencileri reklamcılığa soyundu. Reklamevi ajansından sektör çalışanları da katıldığı toplantıda, öğrenciler reklamın nasıl oluşturulduğu, reklamın olumlu olumsuz yanları ve iyi bir reklamda olması gerekenler hakkında keyifli bir tartışma gerçekleştirdi.

Toplantının ardından hangi ürünün reklamını yapacaklarını belirleyen öğrenciler, kendi reklam senaryolarını oluşturarak MEF Okulları Büyük Konferans Salonu’nda sunum gerçekleştirdi.

Küçük yaşta reklam deneyimi kazanan öğrenciler, deniz topu, bebek bezi, diş macunu, dondurma, çikolata gibi ürünlerin reklamlarını sundu.