MediaCat

Medina Turgul DDB Maker panayırına ev sahipliği yaptı

Ajans Tuzambarı’ndaki ofisinde teknolojiyi deneyimlemek isteyenleri ağırladı.

Medina Turgul DDB Maker panayırına ev sahipliği yaptı

Medina Turgul DDB Tuzambarı’ndaki ofisinin kapılarını, teknoloji ve üretimi deneyimsellik ekseninde buluşturan Maker panayırı için açtı. Maker Türkiye grubuyla işbirliği içinde gerçekleşen etkinlikle, 3D yazıcılardan sensorlu eldivenlere, rubik küp yapan robotlardan Oculus Rift’e, su piyanosundan dream catcher’lara çok sayıda ürün katılımcıların deneyimine sunuldu.

Medina Turgul DDB Stratejik Planlama Direktörü Derya Tombuloğlu işbirliğinin detaylarını şöyle anlattı: “Yaratıcılık artık form değiştirdi. Biz de ajans ve stratejik planlama departmanı olarak yeni yaratıcılık formüllerine ve formlarına nasıl ulaşabiliriz diye ciddi şekilde kafa yormaya başladık. Bunları yaparken ajansların dışında güçlü bir yaratıcı kitle olduğunu fark ettik. Bu noktada Maker kültürüyle karşılaştık. Bu ABD’de doğan bir kültür. Temelde teknoloji sebebiyle üretimden uzaklaşan insanı, yine teknoloji aracılığıyla üretime döndürebilmeyi amaçlıyor. Biz de Maker Türkiye grubuyla işbirliği içinde Mini Maker Panayırına ev sahipliği yapmaya karar verdik. Burada birçok farklı grubu ağırlıyoruz. İçlerinde 3D printer’larla çalışanlar var, harekete duyarlı mekanizmalar üretenler var, Oculus Rift gibi bizlerin daha önce deneyimleme imkânı bulamadığı aletleri buraya getirenler var. Bu bizim için bir başlangıç, bundan sonra ajans olarak Maker grubuna ve yeni teknolojilere yakın olup iyeni işbirlikleri yapmak için yola çıktık.”

Maker hareketi kendisini,  gelişen teknoloji ile beraber, insanın yapma, üretme ve paylaşma içgüdüsünü kolayca tatmin etmesi ile ortaya çıkan ve adı her geçen gün daha da fazla duyulan bir hareket olarak tanımlıyor.

3D Printer

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.