Medicana Hastaneler Grubu’nun iletişim ajansı Caretta

Caretta İletişim’in müşterileri arasına katılan Türkiye’de özel hastaneciliğin öncülerinden olan Medicana Hastaneler Grubu

07.11.2007 - 10:34 | MediaCat

Caretta İletişim’in müşterileri arasına katılan Türkiye’de özel hastaneciliğin öncülerinden olan Medicana Hastaneler Grubu; sağlık sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda, geleceğe yönelik yaptığı yatırım ve atılımlarla 1992’de çıktığı yolda güvenli adımlarla ilerliyor.

Sağlık söktörüne önemli yatırımlar yapan Medicana Hastaneler Grubu, İstanbul’da Avcılar, Bahçelievler ve Çamlıca’da hizmet veren Medicana Hastaneler zincirine yeni halkalar ekliyor.

Kasım 2007’de Bahçelievler’de açılacak Medicana Diş’in ardından Aralık 2007’de Bahçelievler’de Kadın-Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi hizmete girecek.

2007’nin sonlarında Avrupa’nın en büyük sağlık yatırımlarından biri olan Beylikdüzü Medicana Hastanesi’nin de hizmete girmesiyle, grubun hastane sayısı İstanbul’da altıya çıkacak.

Grubun hastane projeleri sadece İstanbul’u kapsamıyor. Türkiye’nin diğer illerinde de açılması planlanan Medicana Hastaneleri’nin ilkinin temeli Ankara’da atıldı. Ankara Medicana’nın 2008 Şubat’ında hizmete girmesi öngörülüyor. Medicana Konya Hastanesi’nin fizibilite çalışmaları tamamlandı. Medicana Hastaneler Grubu’nun, yurt dışında yatırım yapma hedefleri bulunuyor. Özellikle Balkan ülkeleri ve Türki devletlerden gelen projeler değerlendiriliyor.