MediaMarkt Türkiye CEO’suna yeni sorumluluk

Yenal Gökyıldırım, şirketin global yönetim kurulunda görev alacak.

31.08.2020 - 10:58 | MediaCat

MediaMarkt Türkiye CEO'suna yeni sorumluluk

Elektronik perakendecisi MediaMarkt’ın 2015 yılından bu yana Türkiye CEO’su olarak görev alan ve 2018 itibarıyla MediaMarkt Grup İcra Kurulu Üyeliği ve Doğu Bölgesi Operasyon Başkanlığı sorumluluklarını üstlenen Yenal Gökyıldırım, şirketin global yönetim kuruluna atandı. Türkiye’deki görevini sürdürecek olan Gökyıldırım, MediaMarktSaturn Perakende Grubu Yönetim Kurulu’nda Operasyonlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (COO) olarak görev alacak ve Türkiye’nin yanı sıra Belçika, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Polonya ve Portekiz’den sorumlu olacak.

Yeni atamadan duyduğu mutluluğu ifade eden Gökyıldırım, “MediaMarkt Türkiye olarak, tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte oldukça başarılı işlere imza attık ve MediaMarkt’ın faaliyet gösterdiği ülkeler arasında en hızlı büyüyen ülkelerden biri olduk. Bu başarılı çalışmalarımızın ardından alınan bu karar, MediaMarkt Türkiye’nin de global anlamda güçlenmesi anlamına geliyor. Bununla birlikte sektörünün açık ara en büyük şirketinde, önemli bir pozisyonda görev alacak ve ülkemi temsil edecek olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmasının ardından aynı üniversitede MBA derecesini alan Gökyıldırım, 25 yılı aşan kariyeri süresince çok sayıda uluslararası şirkette üst düzey görevlerde bulundu. Philips Elektronik’te 14 yıl boyunca İstanbul, Dubai, Viyana ve Amsterdam’da çeşitli üst düzey görevlerde bulunduktan sonra şirketin genel merkezinde Batı Avrupa ve Kuzey Amerika’dan Sorumlu Başkan olarak görev alan Yenal Gökyıldırım, 2011 yılında Türkiye’ye dönerek Doğan Online’ın CEO’su oldu ve ardından da LC Waikiki Mağazacılık Genel Müdürlüğünü üstlendi. Gökyıldırım, MediaMarkt ailesine Eylül 2015’te CEO olarak katılmıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.