Mediaedge’den dijital adım

Reklam endüstrisinde tüm dünyada yaşanan dijitalleşme eğiliminin bir parçası olarak Mediaedge:cia, MEC Interaction adlı uluslararası dijital birimini Türkiye’ye taşıdı. MEC Interaction’ın İstanbul ofisinin...

07.09.2007 - 15:07 | MediaCat

Reklam endüstrisinde tüm dünyada yaşanan dijitalleşme eğiliminin bir parçası olarak Mediaedge:cia, MEC Interaction adlı uluslararası dijital birimini Türkiye’ye taşıdı. MEC Interaction’ın İstanbul ofisinin açılışı bugün (7 Eylül) Swiss Ôtel’de yapılan bir tanıtım toplantısıyla basına ve sektöre duyuruldu.

Açılış konuşması Mediaedge:cia Türkiye Genel Müdürü Banu Tekin tarafından yapılan toplantıda yeni departmanı tanıtmaya yönelik çeşitli konuşmalar yapıldı. Açılış konuşmasında Banu Tekin, çarpıcı rakamlar sunarak tüketicilerin yaşamında ve reklam dünyasında yaşanan hızlı dijitalleşme sürecine dikkat çekti. Artık üç ekranlı (televizyon, bilgisayar ve cep telefonu) bir dünyada yaşadığımıza dikkat çeken Tekin, yaşanan bu dijitalleşme sürecinin yüksek cep telefonu penetrasyonu ve artan internet kullanımıyla Türkiye’ye fazlasıyla yansıdığını belirtti.

Toplantıda söz alan MEC Interaction’ın Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Jeff Hyams, dünyada dijitalleşmenin vardığı boyuttan bahsettikten sonra bu gelişmenin dünya reklam endüstrisine yansımasından da söz etti. Dijital mecraları ‘paralel bir evren’ olarak gördüklerini ifade eden Hyams, bu evrende, geleneksel mecraların da yeni bir hayat imkanı yakaladığını ifade etti.

Kendisi ile toplantı öncesinde yaptığımız görüşmede Hyams, dijital dünyada yaşanan değişim ve bu değişime ajansların nasıl cevap vermesi gerektiği konusunda ise şunları söylüyordu: “Dijital değişim her yerde yaşanıyor artık. Medyada yaşanması da çok doğal. Dijital medya ile birbirimize ulaşabiliyor, marka bilinilirliği ve saygınlığı yaratabiliyor, birleşmeler ve ayrılmalar yaşayabiliyor, alım satım yapabiliyoruz.

Bütün bu değişime ajanslar da kendini adapte etmeli. Biz de bu sebeple bu alanda uzmanlaşmaya gerek duyduk. Bu öğrenmemiz ve başarmamız gereken, yerinde saymayan ve çok hızlı ilerleyen bir değişim. Teknolojik platformlardaki değişim ve gelişim asla bitmiyor.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.