MediaCat’ten genç tasarımcılar için afiş yarışması

MediaCat, IAA'in Genç Profesyoneller Grubu ile işbirliği içinde, genç tasarımcılar için 'Catch-up' adlı bir afiş tasarım yarışması başlatıyor...

07.04.2009 - 17:02 | MediaCat

MediaCat, IAA’in Genç Profesyoneller Grubu ile işbirliği içinde, genç tasarımcılar için ‘Catch-up’ adlı bir afiş tasarım yarışması başlatıyor. Sonuçlarını MediaCat’in Mayıs 2009 sayısında duyuracağımız ilk yarışmamızın teması ‘İyimserlik satar mı?’

Bu tema çerçevesinde hazırlanacak afişler MediaCat ve IAA Genç Profesyoneller Grubu tarafından değerlendirilecek, aralarından biri birinci seçilerek ödüllendirilecek. En çok beğenilen 10 afiş ise tasarımcılarının ismiyle birlikte MediaCat sayfalarında sergilenecek.
Hazırlayacağınız afiş tasarımlarını 17 Nisan Cuma gününe kadar elektronik ortamda MediaCat’ten Aşkın Baysal’a (askinbaysal@kapital.com.tr) ve IAA’den Özgür Atamer’e (ozguratamer@oyku.com.tr) ulaştırabilirsiniz.

İlk yarışmaya katılmak isteyen tasarımcılar için brief aşağıda…

İyimserlik satar mı?

İyimserlik en insani ruh hallerinden biri. O yüzden pazarlamacılar ve iletişimciler için de vazgeçilmez bir şey. Reklamlar ve diğer pazarlama mesajları mutlu ve iyimser insanlara ilişkin ayrıntılarla doludur çünkü insanlara kötümser hikayelerle bir şeyler satmak imkansız değilse bile çok zordur.Tüm bu söylenenler olağan zamanlar için geçerli. Peki krizin soğuk nefesini herkesin ensesinde hissettiği bugünlerde pazarlama ve pazarlama iletişimi konusunda iyimserlik satar mı? İçinde bulunulan bu zor günlerde iyimser mesajlar vermeye devam etmek tüketiciler tarafından nasıl algılanır?

Hazırlanacak afişlerde bütün kötü koşullara ve üzerimize yağmur gibi yağan onca kötü habere rağmen iyimserliğin vazgeçilmez bir pazarlama iletişimi enstrümanı olduğu vurgulanacak, bardağın yarısının dolu olduğunu söylemenin kriz koşullarında bile ‘geçer akçe’ olabileceği ifade edilecek. Kısacası afişlerde ‘Evet, her şeye rağmen iyimserlik satar!’ fikri yansıtılacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.