MediaCat’ten Dünya Radyo Günü’ne özel playlist

Dünya Radyo Günü için sevdiğimiz şarkılardan oluşan bir MediaCat Seçkisi hazırladık. Müziğiniz hiç susmasın diyor, sözü şarkılara bırakıyoruz.

13.02.2018 - 15:37 | MediaCat

MediaCat'ten Dünya Radyo Günü'ne özel playlist

Mucidi İtalyan kâşif Guglielmo Marconi olarak kabul edilen radyo, icat edildiği günden bu yana bin bir şekle girip analogdan dijitale evrilse de neredeyse 100 yıldır hayatımızda hem haberleşme hem öğrenme hem de eğlenme aracı olarak işlev görüyor.

Dünya Radyo Günü’nün tarihçesi ise o kadar eskiye dayanmıyor. Dünyanın en eski iletişim araçlarından biri olan radyonun dünya çapında kutlanan, kendine özgü bir güne sahip olması henüz çok yeni. 25 Ekim-10 Kasım 2011 tarihleri arasında gerçekleşen 36. UNESCO Genel Konferansı’nda Bilgi ve İletişim Komisyonu tarafından kabul edilen bir öneriyle 13 Şubat, Dünya Radyo Günü ilan edildi. Hatta bunun için, 13 Şubat Dünya Radyo Günü’nün Nasıl Kutlanacağına Dair On Beş Fikir başlıklı bir yönerge bile yayınladı.

Bu yıl yedincisi kutlanan Dünya Radyo Günü için MediaCat Yazı İşleri ekibi olarak bir seçki hazırladık. Keyifli dinlemeler dileriz!

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.