MediaCat

MediaCat Şubat 2013 sayısı çıktı!

Şeffaf markalar, Türkiye’nin rol modelleri ve daha fazlası…

MediaCat Şubat 2013 sayısı çıktı!

MediaCat bu sayıda markaların şeffaflık söylemlerine ve yöntemlerine değiniyor. İçinde bulunduğumuz dijital bilgi çağında markaların iletişimde ön almasının ve işler yolunda seyrederken tüm süreçler konusunda şeffaf davranmasının önemi gerek tüketici gerek markalar nezdinde ele alınıyor. ‘Tablet Medyası’ ve ‘Sosyal Medya Verileri’ eklerinin de yer aldığı yeni sayıda öne çıkan başlıklar aşağıdaki gibi:

Kapak konusu: Markalar Çırılçıplak

Sosyal medya, şeffaflık konusunda markaları daha proaktif bir şekilde hareket etmeye zorluyor. “Benim saklayacak bir şeyim yok” yaklaşımı artık yeterli ve geçerli değil. Markalardan, proaktif bir iletişim politikası benimsemeleri, tüketicilerden herhangi bir talep gelmeden ya da herhangi bir sorgulamaya muhatap olmadan gerçekten somut şeffaf olduklarını somut delillerle ‘ispatlamaları’ bekleniyor.

Türkiye’nin rol modelleri

MediaCat Ipsos ile 15-60 yaş aralığını baz alarak yürüttüğü araştırmayla Türkiye’deki tüketicinin en çok örnek aldığı isimleri belirledi. Araştırmada Acun Ilıcalı zirvede yer alıyor. Kadınlar Hülya Avşar’ı rol model olarak benimserken erkekler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan diyor.

Ünlü sanat yönetmeni ve tasarımcı George Lois: “Yaratıcılığın kökeni kalpte yatar”

22-23 Şubat tarihlerinde tasarım dünyasının dâhilerini bir araya getirecek olan alldesign 2013’ün konuşmacıları arasında yer alan George Lois’e yaratıcılığa bakışı hakkında sorular yönelttik.

2012’nin en büyük ajansları 

Nielsen tarafından hazırlanan ‘En Büyük 100 Reklam Ajansı’ ve ‘En Büyük Medya Ajansı’ listelerinin 2012 versiyonları tamamlandı. Özellikle en büyük ajanslar sıralamasında yaşanan sürpriz yükseliş ve düşüşler hangi ajansın nasıl bir yıl geçirdiğini özetler nitelikte.

Yılın en etkili 10 CEO’su

Yıl içinde yeni yatırımlar, pazara sürülen yeni ürünler gibi önemli adımların yanı sıra piyasa başarılarıyla da hem ülke ekonomisini hem de pazarlama iletişimi endüstrisini şekillendiren 10 lideri sayfalarımıza taşıdık.

Murat Boz’un hızlı çıkışı

Celebrity Güven Endeksi’nde bu ay Acun Ilıcalı ilk sıradaki yerini koruyor. Hülya Avşar’ın ikinci olarak yer aldığı listede Halkbank’ın yeni reklam yüzü Murat Boz dokuz basamaklık çıkışla üçüncülüğe yükseliyor.

Reklamın ‘tükenmez’ kalemleri

Reklam dünyasının yaratıcı yeteneklerini tanıttığımız dosya serisinde bu ay sektörün en büyük ajanslarının reklam yazarlarına yakından bakıyoruz.

Marka engagement endeksi

Socialbakers 2012 yılında Facebook’ta en çok engagement skoru elde eden markaları belirledi. İlginç sonuçlara ulaşılan ölçümlemedeki en önemli bulgu, fan sayısının çok olmasının engagement skorunu doğrudan etkilemediği.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.