MediaCat

MediaCat sayfaları bu ay da dopdolu!

Wall Street işgalinden yeni bir ekonomi doğar mı? İlk sarsıntısı, Lehman Brothers’ın Eylül 2008’de batmasıyla gerçekleşen global finansal kriz, artçı sarsıntılarının henüz dinmemiş olması ve yakın gelecekte yeni sarsıntıların beklenmesi itibariyle, dünya ekonomisinde sanıldığından çok daha kalıcı etkiler yaratacak gibi görünüyor. Peki, krizin son semptomlarından biri olan Wall Street’i işgal eylemleri yeni ve belki dahaContinue reading “MediaCat sayfaları bu ay da dopdolu!”

MediaCat sayfaları bu ay da dopdolu!

Wall Street işgalinden yeni bir ekonomi doğar mı?
İlk sarsıntısı, Lehman Brothers’ın Eylül 2008’de batmasıyla gerçekleşen global finansal kriz, artçı sarsıntılarının henüz dinmemiş olması ve yakın gelecekte yeni sarsıntıların beklenmesi itibariyle, dünya ekonomisinde sanıldığından çok daha kalıcı etkiler yaratacak gibi görünüyor. Peki, krizin son semptomlarından biri olan Wall Street’i işgal eylemleri yeni ve belki daha yaratıcı bir ekonomin doğmasına yol açar mı?

Yıldızı parlayan markalar
YıldızÖlçer™ araştırmasının sonuçlarına göre banka, kredi kartı, sigorta, otomobil, akaryakıt, havayolları, telekom, beyaz eşya, mobilya, teknoloji marketi, hazır giyim, deri giyim, fastfood, şampuan, süt ve yoğurt kategorilerinin yıldızı en parlak olan markaları MediaCat sayfalarında!

En çok WOMM yaratan yıldızlar
Ipsos KMG’nin Adwatch araştırmasına göre, 2011 yılında şimdiye kadar yayımlanan reklamların yüzde 86’sında markalar yıldız isimlerle işbirliği yapmış. Hangi reklamlardaki hangi ünlülerin en yüksek WOMM skoru elde ettiğini de yine Adwatch verilerinden izleyebiliyoruz.

Turkcell’in yeni reklamının EEG sonucu
Nöromarketing araştırmaları konusunda uzmanlaşan ve beyin EEG’si tekniğiyle reklam ölçümleri gerçekleştiren ThinkNeuro, son günlerde çok konuşulan Turkcell’in ‘Hayat Paylaşınca Güzel’ reklamını, EEG tekniğiyle MediaCat için inceledi.

Celebrity Güven Endeksi’nde Tatlıtuğ rüzgarı
Geçtiğimiz dönem Hülya Avşar’ın Seda Sayan’dan liderliği kapmasıyla dikkat çeken Celebrity Güven Endeksi’nde bu ay yine bir sürpriz var. Son dönemde Kuzey Güney dizisiyle çok konuşulan Kıvanç Tatlıtuğ, bu dönemki araştırmada zirvede yer alıyor.

Sosyal medyada sosyal sorumluluğun incelikleri
Van’da yaşanan son deprem felaketi, sosyal medyanın ‘gerçek hayatta ne işe yaradığını’ net bir şekilde ortaya koymuş oldu. Türkiye’nin sosyal medyası rüştünü güçlü bir performansla ispat ederken, bazı markalar ise sınıfta kaldı. Sosyal medya, sosyal sorumluluk konusunda yeni hassasiyetler gerektiren bir mecra, burada yer alan markaların da bazı incelikleri dikkati alması şart.

5 ek birden!
• MediaCat Tasarım
• Out of Home
• Pi
• Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 2011
• MediaCat Youth
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.