MediaCat sayfaları bu ay da dopdolu!

Ertuğrul Özkök’ün kelime anlamı Ertuğrul Özkök’ün Hürriyet’in genel yayın yönetmenliğini bırakmasının ardından birçok şey söylendi. Onu sevenler de, ondan nefret edenler de bir noktada birleşiyor: Özkök, 20 yıl boyunca yaptıklarıyla sadece Hürriyet’i değil, Türk basınını da radikal bir şekilde değiştiren kalıcı izler bıraktı. Pazarlamada, reklamda, medyada yılın liderleri MediaCat, bu yıl ilk kez üç aşamalı, […]

01.02.2010 - 00:00 | MediaCat

Ertuğrul Özkök’ün kelime anlamı

Ertuğrul Özkök’ün Hürriyet’in genel yayın yönetmenliğini bırakmasının ardından birçok şey söylendi. Onu sevenler de, ondan nefret edenler de bir noktada birleşiyor: Özkök, 20 yıl boyunca yaptıklarıyla sadece Hürriyet’i değil, Türk basınını da radikal bir şekilde değiştiren kalıcı izler bıraktı.
Pazarlamada, reklamda, medyada yılın liderleri

MediaCat, bu yıl ilk kez üç aşamalı, okurlarının da işin içine dahil edildiği bir süreçle pazarlama, reklam ve medya dünyasında, en başarılı, en çok ses getiren çalışmalara imza atan isimleri seçti.

En çok ödül alan ajans ve reklamverenler

Geçtiğimiz yıl “Dünyada The Gunn Report, yurttaysa artık The Cat Report var” diyerek, Türkiye’de bir yıl boyunca düzenlenen belli başlı reklam-yaratıcılık yarışmalarında en çok ödül alan reklam ajanslarını ve reklamverenleri belirlemiştik. Bu yıl 5 yarışmanın sonuçlarından yola çıkarak raporumuzun ikincisini hazırladık.

2010’u şekillendirecek 10 tüketici trendi

Dünyanın bir numaralı trend izleme sitesi Trendwatching.com, yaptığı kapsamlı bir değerlendirmeyle 2010 yılında pazarlama dünyasına yön verecek 10 tüketici trendini açıkladı. Biz de bu trendlerin Türkiye pazarı için ne kadar geçerli olabileceğini reklam ve pazarlama dünyasının karar vericilerine sorduk.

Reklamcılık işi egosuz da olur mu?

Reklamcılara yöneltilen en büyük eleştiri ve bazen de ayıplama, yüksek bir egoya sahip olmalarıdır. Peki ama yaratıcılığa dayanan, farklılaşmayı gerektiren böyle bir iş egosuz da yapılabilir mi? Bu soruyu reklam yaratıcılarına yönelttik.

Cola Turka özüne döndü

Lansman kampanyasında Amerikalı rakiplerine meydan okumak için Amerikalıları Türkleştiren Cola Turka, Yahşi Batı filmindeki başarılı ürün yerleştirme çalışmasıyla özüne döndü. Kampanyanın hikayesini, markanın Pazarlama Genel Müdürü Tolga Sezer’den dinledik.

Üç ek birden
1. Ajans 50: 2009’un En Büyük 50 Yaratıcı Ajansı
2. Medya Veri Kiti
3. DVD: Dijital Pazarlama Trendleri 2010

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.