MediaCat sayfaları bu ay da dopdolu!

Sıfır sorun politikasının pazarlama ufukları Akıl liderliğini Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı ‘Komşularla Sıfır Sorun Politikası’, nihai olarak Türkiye’nin çevresinde geniş bir ticaret hinterlandı oluşturmayı amaçlıyor. Peki, bu politika Türk markalarına neler vaat ediyor? Türkiye’nin lovemark’ları Ipsos KMG işbirliğiyle bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz ‘Türkiye’nin lovemark’ları’ araştırması sonuçlandı. 20 ürün ve hizmet kategorisinde Türk tüketicisinin en […]

01.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Sıfır sorun politikasının pazarlama ufukları
Akıl liderliğini Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı ‘Komşularla Sıfır Sorun Politikası’, nihai olarak Türkiye’nin çevresinde geniş bir ticaret hinterlandı oluşturmayı amaçlıyor. Peki, bu politika Türk markalarına neler vaat ediyor?

Türkiye’nin lovemark’ları
Ipsos KMG işbirliğiyle bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz ‘Türkiye’nin lovemark’ları’ araştırması sonuçlandı. 20 ürün ve hizmet kategorisinde Türk tüketicisinin en sevdiği markalar MediaCat sayfalarında.

Yeni nesil köşe yazarları: 35 yaşın altındaki 20 köşe yazarı
Gazete sayfaları son zamanlarda birçok genç köşe yazarının yükselmesine sahne oluyor. Bu yeni nesil yazarların bazıları, ortaya koydukları gözlem, analiz ve tartışma performanslarının yanısıra farklı üsluplarıyla şimdiden büyük bir gelecek vaat ediyor.

Gazete ekleri değil ek gazeteler
Reklam yatırımlarında gözlemlenen hareketlilik basın mecrasını da canlandırdı. Bu canlanmanın en açık belirtilerini, gazetelerin ek yayınlarında gözlemlemek mümkün. Gazete eki olmanın ötesine geçen, artık ek gazeteler olarak anılması gereken bu yayınlar, reklamverenlere yeni tematik mecra seçenekleri sunuyor.

Yakınsama çağında medya planlama
3G, IPTV, bulut bilişimi ve daha birçok şey. Bütün mecraları tek bir platformda birleştiren yakınsama teknolojilerinin gündelik hayatımızdaki etkileri gün geçtikçe artıyor. Bu durum medya planlamacıları yeni bir meydan okumayla karşı karşıya bırakıyor.

Türkiye’nin genç anneleri
Türkiye’de her üç anneden biri 20-30 yaş aralığında yer alıyor. Bu yeni kuşak anneler hem kendileri hem de aileleri için verdikleri medya ve tüketim kararlarıyla, pazarlama profesyonellerinin dikkatini çekiyor. Türkiye’nin genç annelerine yakından bir bakış.

3 ek birden
1.
Yerel Medya Özel Eki
2. Pi
3. Medya Veri Kiti