MediaCat sayfaları bu ay da dopdolu!

Yılın En İyileri MediaCat, okurlarının da dahil olduğu bir süreçle yılın en iyi ürünlerini, markalarını, yeşil projelerini ve cingıllarını seçti. Bu yıl gerçekleştirdiğimiz anketin sonuçlarına göre Eti Browni Intense yılın ürünü, Türkiye İş Bankası yılın markası, ‘Seninki Kaç Santim?’ yılın yeşil projesi, ‘Çok Yaşa Sen Anne’ ise yılın cingılı seçildi. Süper Kahraman Endüstrisi Çizgi filmlerden […]

01.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Yılın En İyileri

MediaCat, okurlarının da dahil olduğu bir süreçle yılın en iyi ürünlerini, markalarını, yeşil projelerini ve cingıllarını seçti. Bu yıl gerçekleştirdiğimiz anketin sonuçlarına göre Eti Browni Intense yılın ürünü, Türkiye İş Bankası yılın markası, ‘Seninki Kaç Santim?’ yılın yeşil projesi, ‘Çok Yaşa Sen Anne’ ise yılın cingılı seçildi.

Süper Kahraman Endüstrisi

Çizgi filmlerden kırtasiye ürünlerine, tekstilden ev dekorasyonuna kadar pek çok alanda karşımıza çıkan süper kahramanlar, tüketicide uyandırdıkları ilgi sayesinde ciddi bir ekonomi yaratıyorlar. Bu arada eski süper kahramanlar pazarlama dünyasındaki güçlerini korumaya çalışırken, yeni nesil süper kahramanlar genç markaların yardımına koşuyor.

Dijital Çağda Fiyatlandırma

İnternet ortamındaki alışverişlerde bilgiye hızla ulaşmanın bir sonucu olarak, alıcıların fiyatlar karşısında geleneksel pazarlamaya oranla daha duyarlı oldukları gerçeğinden yola çıkarak, internette pazarlamada fiyat oldukça önemli bir pazarlama bileşeni haline geldi. Önümüzdeki dönemde pazarlama yöneticilerini en çok uğraştıracak konulardan bir tanesi de ‘fiyatlandırma’ olacak.

Dünya Mobil Kongresi

Teknoloji ve iletişim dünyasının dev şirketlerinin liderlerinin konuşmacı olarak katıldığı bu yılki Dünya Mobil Kongresi’nde, en ilham verici konuşmalardan birini WPP CEO’su Sir Martin Sorrell yaptı. Sorrell’e göre mobil aplikasyonlar ve lokasyon bazlı pazarlama, perakendecilere ve pazarlamacılara büyük bir gelecek vaat ediyor.

OTC Yasası neler getirecek?

Kapsamı henüz tam olarak netleşmemiş olsa da OTC yasasının iletişim sektörü açısından en heyecan verici maddelerinden biri, reçetesiz ilaç reklamının serbest bırakılacak olması. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız sağlık ajansı yetkilileri mevcut gelişmelerden son derece memnun olsa da hepsinin özellikle altını çizdiği bir nokta var: Her ne olursa olsun, söz konusu olan insan sağlığı.

RD Başkanı Aytül Özkan ile görüştük

Sektörde 20 yıldır aktif olarak çalışan ve on yıldır da Ogilvy Türkiye’nin ülke başkanlığını yürüten Aytül Özkan, Reklamcılar Derneği’nin yeni başkanı olarak gündem maddelerini ve sektörün beklentilerini anlattı.

Sırrı Süreyya Önder gündemi yorumladı

Son dönem her mecrada enine boyuna tartışılmaya çalışılan Osmanlı tarihi ile ilişkimizin patolojik bir boyuta ulaştığını ifade eden Radikal yazarı Sırrı Süreyya Önder, tarihi konu edinen yapımların karşısındaki asıl tehlikenin ise yapılan eleştiriler değil bunların lince dönüşmesi olduğunu söylüyor.

Adwatch Verileri

MediaCat, Ipsos KMG işbirliği ile televizyonda yer alan reklamların hatırlanma, beğenilme ve womm etkisi üzerinden sınıflandırıldığı Adwatch verilerini yayınlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz ayın en çok hatırlanan ve hakkında en çok konuşulan reklamı, olaylı açışıyla TT Arena Stadı’nın reklamı olurken, en beğenilen reklam ise Avea’ya ait.

Murat Çetintürk’ü kaybettik

Geçtiğimiz ay, henüz 43 yaşındayken hayata veda eden Rafineri reklam ajansının kurucularından Murat Çetintürk, hayatı boyunca reklam dünyasına ve çevresine hediye ettiği onca kelimeyi anlamsız bırakarak aramızdan ayrıldı. Bu büyük kaybın ardından çalışma arkadaşları, dostları ve öğrencileri onu anlattı.

Yazı ve yorumlarıyla Pelin Özkan, John Grant, Hulusi Derici, Haluk Sicimoğlu, Nüzhet Algüneş, Michael Newman ve Aşkın Baysal…

Ayrıca 3 ek birden:

1. Ajans 100

2. PR Plus

3. Marketing Research

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.