MediaCat Mayıs’ta da dopdolu!

MediaCat sayfaları bu ay da dopdolu!

02.05.2012 - 00:00 | MediaCat

İslami pazarlamanın yükselişi
İslami pazarlama özellikle 2000’li yıllarla birlikte hem akademide hem de iş dünyasında sıkça konuşulan bir olgu oldu. Dünyanın önde gelen finansal danışmanlık şirketlerinden AT Kearney’e göre helal ürün ve hizmetleri kapsayan pazarın hacmi iki trilyon dolar seviyesine ulaşıyor. Gıdadan turizme, bankacılıktan kozmetiğe ve hatta internete kadar birçok farklı sektörde dini hassasiyetleri olan tüketicilere yönelik hizmet ve ürün sağlayan çeşitli markalarla karşılaşıyoruz. Pazarlamanın dikkat çeken bu İslami yüzü MediaCat’in Mayıs sayısının kapak konusu.

İthal şöhret satar mı?
Şöhret satar. Peki ithal şöhret satar mı? Yaklaşık altı aydır ekranlarda ve internette yabancı yıldızların rol aldığı reklamlar dönüyor. Reklamlarında yerli yerine ‘ithal’ ünlü kullanmayı tercih eden reklamverenlere bu tercihlerinin nedenlerini ve her biri kulvarının önde gelen isimleri olan bu yıldızları nasıl ikna ettiklerini ve daha fazlasını sorduk.

Sektörün en havalıları belli oldu
Reklam endüstrisinde açıkhava mecrasının öneminin vurgulanması ve mecranın gelişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen MediaCat Out of Home Awards’ın altıncısı The Primetime Entertaintment Cruise’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Açıkhava mecrasındaki en yaratıcı, en havalı fikirleri ödüllendirmek üzere altı sene önce hayata geçen yarışmada En İyi Out of Home Reklamı Büyük Ödül’ünü TBWA/ISTANBUL alırken,En İyi Out of Home Kampanyası Büyük Ödül’ü Mindshare’in oldu.

Hizmet ve Deneyim Tasarımı
Hizmet kalitesiyle beraber müşteri sadakatini de yükseltmeyi amaçlayan hizmet ve deneyim tasarımı pazarlama ve tasarım dünyası bir araya getiren bir disiplin.

Mühendisler, endüstri ürünleri tasarımcıları, iş analistleri; söz konusu hizmetin altyapısını, hizmetin alıcısı ve üreticisi arasında akan iletişimi ve hizmet ürününün bileşenlerini tasnif ediyor; planlıyor. Böylelikle kullanıcı dostu, rekabetçi ve müşterilerin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayan hizmetler sunmayı amaçlayan uzmanlar kullandıkları metodolojilerle üreticinin müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda hareket etmesini sağlıyor.

Mayıs ayı söyleşileri
•    Nuray Mert
•    Richard Bonner-Davies
•    Ali Abhary    
•    Christian Salmen

Yazı ve yorumlarıyla Pelin Özkan, Nüzhet Algüneş, Necati Özkan, Michael Newman, Bob Garfield ve Al Ries…

3 ek birden!
MediaCat Tasarım, Doğrudan Pazarlama Özel Eki Direct! ve 3M Visual ID MediaCat ile birlikte!
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.