MediaCat

Köşe Yazarları Endeksi

16 MAYIS 2023 SALI tarihinde sosyal medyada en çok paylaşılan köşe yazarları

Toplam

Sıkça Sorulan Sorular

Endeksin çalışma şekli hakkında tüm merak ettikleriniz burada… Yakın zamanda yayına aldığımız MediaCat Köşe Yazarları Endeksi’nin çalışma şekli konusunda sıkça karşılaştığımız birkaç soruya açıklık getirmek istiyoruz.

MediaCat Köşe Yazarları Endeksi nasıl çalışıyor?

MediaCat Köşe Yazarları Endeksi, gündem yaratan ulusal gazetelerin köşe yazarlarının yazılarının yayınlandığı gün içerisinde sosyal medyadaki paylaşımlarını ölçen dinamik bir sıralama sistemidir. Sistem her gün, yazarların bir önceki gün yayınladıkları yazıları değerlendirir. Puanlama yapılırken köşe yazarının yazısının yayınlandığı gün içerisinde (saat 00.00’dan 23.59’a kadar) gerçekleşen Facebook ve Twitter paylaşımları dikkate alınır ve bu paylaşımların toplamına göre sıralama gerçekleştirilir. Endekste listelenen yazar ve yazıları ulusal gazetelerin RSS kaynaklarından gelen veriler doğrultusunda şekillenir.

‘A’ gazetesi yazar(lar)ı endekste neden yer almıyor?

Endeksimiz, gündem yaratan ulusal gazetelerin tüm köşe yazarlarını listeliyor. Yazarların günlük köşe yazılarına bünyesinde yer aldıkları gazetenin resmi altyapısı üzerinden erişen sistemimizin, bu gazetelerin kendi sistemlerinde gerçekleştirdikleri değişikliklerle birlikte güncellenmesi ihtiyacı doğuyor. Bu değişikliklere uyum genellikle en çok bir iş günü içerisinde sağlanıyor. Bununla birlikte, gazetelerin gerçekleştirdikleri köklü değişiklikler daha uzun süreler gerektirebiliyor. Köşe Yazarları Endeksi listesinde hangi gazetelerin yer alacağına Kapital Medya Hizmetleri AŞ karar verir. Gazeteleri listeye alıp almamak Kapital Medya AŞ'nin tasarrufundadır.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.