MediaCat

MediaCat Kasım: Yaşasın yeni kral!

“Artık içerik hiç olmadığı kadar kral! Artık içerik saltanat sürüyor!”

MediaCat Kasım: Yaşasın yeni kral!

İçerik nasıl oluşturulmalı? Neyi hedeflemeli? Content marketing dijital mecralardan mı ibarettir? Content marketing reklamcılığın yerini alır mı? Bütün bu soruların cevapları 27 Kasım’da ‘The Power of Content Marketing’ temasıyla düzenlenecek MediaCat Marketing Forum 2012’de… Ondan önce ise MediaCat Kasım sayısı sayfalarında…

Bugün ballandıra ballandıra anlatılan, konferansların programlarını süsleyen content marketing, tüketiciyle bağ kurmak için bir sistemin adıysa, ‘content’i; içeriği, üretirken akılda tutulması gereken en önemli verilerden biri temas ettiklerinizin ‘insan’ oldukları gerçeği.

Buradan hareketle content marketing’in modern hayatın yarattığı geleneksel pazarlama yöntemlerinin kökeninde yatan, tüketiciyle sevgi ve sadakatle örülmüş bir bağ kurmak ve dahi ürünü ya da hizmeti yoğun şekilde dolaşıma sokmaktan farklı bir amacı yok. Tüm pazarlama profesyonelleri ve girişimciler artık bu temel gerçeği anlamış durumda. Ama kafaları kurcalayan şey o bağın nasıl kurulacağı.

Content marketing’in tam da bu noktada devreye girmesi tesadüf değil. Ann Hanley ve C.C. Chapman’ın ‘Content Rules’ kitabında da dediği gibi “Artık içerik hiç olmadığı kadar kral! Artık içerik saltanat sürüyor!”

Tamamını MediaCat Kasım sayısında bulabileceğiniz “content marketing” konusu, “içeriğin içeriği, ana mecra sosyal medya, native reklamcılık, çevrimiçi içerik” başlıklarıyla iredeleniyor; MIT Karşılaştırmalı Medya Çalışmaları Bölümü Yeni Medya Yazarlığı Anabilim Dalı yardımcı doçenti ve C3 Oyun Kültürü ve Mobil Medya Girişim Fakülte Direktörü Beth Coleman, Eva İstanbul Content Agency Yönetici Ortağı Emre Haliloğlu, Fikir Annesi Ajansı Genel Müdürü Bora Özyiğit ve Acun Medya’nın sahibi Acun Ilıcalı içeriğe dair görüşleriyle katkıda bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.