MediaCat

MediaCat Haziran sayısında neler var?

MediaCat sayfaları bu ay da dopdolu!

MediaCat Haziran sayısında neler var?

Türk dizileri melek mi şeytan mı?
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun 18’inci kuruluş yıldönümü için düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yürüttüğü bir araştırmadan veriler aktararak, toplumun televizyon programları ve yerli dizilerdeki içerikten rahatsız olduğuna işaret etti. Ancak bu veriler ile izlenme oranlarının çelişmesi ve yapımların uluslararası platformlarda geldiği nokta kafalarda birçok soru işareti oluşturdu. Oluşan bu soruları Haziran sayımızın kapak konusunda sorduk.

Ajans Soyağacı 2012
AdAge’in 30 Nisan’da tamamladığı ve 2011 yılı gelirlerine göre dünyanın en büyük reklam gruplarını sıraladığı Ajans Soyağacı 2012 listesi MediaCat’in Haziran sayısında. Ajansların soyağacında ilk beş sırada bulunan firmalar, Türkiye’de de ofisleri bulunan global reklam devleri. Soyağacı incelendiğinde bu devlerin ülkemizde bulunmayan uzmanlık alanlarında hizmet veren firmaları dikkat çekiyor.

Türkiye’nin aklını okuyoruz
Ülkemizde yolcu taşımacığının yüzde 95’i karayoluyla gerçekleştiğinden ve karayolu seyahatinin baş aktörü otobüsler olduğundan Virtua Araştırma ve Alice BBDO bu sayıda kaygı ile baş etmeye çalışan yolcunun beklentisini ve firmalara hangi metaforu sahiplenmeleri gerektiğini açıklıyor.

Seda Sayan zirveyi geri aldı
Celebrity Güven Endeksi başladığından beri üst sıralarda yer alan ancak bir süredir zirveye çıkamayan Seda Sayan bu dönem liderlik koltuğuna kuruluyor. Ayrıca Sözcü gazetesinde yazmaya başlayarak basına geri dönen Uğur Dündar ve oynadığı çay reklamıyla gündeme gelen Kadir İnanır bu dönem yükselişte olan diğer isimler.

Haziran ayı söyleşileri
•    Ayşenur Arslan
•    Mirgün Cabas
•    Fatih Akbacakoğlu
•    Esra Selçuk
•    Hasan Yılmaz
•    Tunç Soyer
•    Simran Sethi

Yazı ve yorumlarıyla Pelin Özkan, Nüzhet Algüneş, Michael Newman, Bob Garfield ve Al Ries…

Etkinlik Pazarlaması Özel Eki: event
 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.