Media Markt izdihamda suçsuz bulundu

Sanayi ve Bakanı Zafer Çağlayan, açılışındaki izdihamla gündeme gelen elektronik ürün mağazası Media Markt’la ilgili incelemede...

01.10.2007 - 09:32 | MediaCat

Sanayi ve Bakanı Zafer Çağlayan, açılışındaki izdihamla gündeme gelen elektronik ürün mağazası Media Markt’la ilgili incelemede, hem tüketicinin hem de rekabetin korunması yönünden herhangi bir ihlale rastlanmadığını açıkladı.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, yaptığı yazılı açıklamada, geçtiğimiz hafta içinde Ümraniye’de açılan Media Makt isimli elektronik ürünler satan mağazanın açılışında, indirimli satış nedeniyle yaşanan izdihamla ilgili başlatılan inceleme hakkında bilgi verdi. Çağlayan, firmanın Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu ihlal etmediğini, rekabetin korunması yönünden yapılan değerlendirmede de bir ihlale rastlanmadığını söyledi.

Bakan Çağlayan, bu gerçeğe rağmen, marketin açılışındaki görüntüleri bakan olarak içine sindiremediğini, indirimli satış ilan ve reklamlarıyla ilgili mevzuat düzenlemesinin önümüzdeki günlerde başbakanlığa sevkedileceğini açıkladı.