McDonald’s’ı kızdıran kampanya

Dünyanın en büyük hamburger restoran zinciri McDonalds, yine doktorların hedefinde. Merkezi ABD'nin başkenti...

16.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Dünyanın en büyük hamburger restoran zinciri McDonalds, yine doktorların hedefinde. Merkezi ABD’nin başkenti Washington’da bulunan Physicians Committee for Responsible Medicine (PCRM) tarafından çektirilen bir reklam McDonald’s’ı çıldırttı. Yaklaşık 35 saniyelik reklamda morgda ölü bir adam elinde bir hamburger tutuyor. Daha sonra ekranda McDonald’s amblemi ortaya çıkarken, zincirin ünlü sloganı ‘i’m lovin it’ (İşte bunu seviyorum) yerine ‘i was lovin it’ (işte bunu seviyordum) yazıyor. Daha sonra ise ‘Yüksek kolesterol, yüksek tansiyon ve kalp krizi. Bugün vejetaryen olalım’ ekranda yer alıyor. Reklam filmi yarın ‘The Daily Show with Jon Stewart’ sırasında Washington’da ekranlara gelecek.

McDonald’s ise reklam ve dolayısıyla PCRM’ye oldukça sert çıktı. Şirket açıklamasında şu ifadelere yer verdi: ‘Bu reklam, tüm müşterilerimiz için çok acımasız, yanlış yönlendirici ve haksız. McDonald’s olarak müşterilerimizin bu tür propagandaları görmezden geleceğine ve kendilerine göre doğru olan yemek ve yaşam tarzını sürdüreceklerine güveniyoruz.’

aksam.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.