McDonald’s’tan Apple Store’u andıran restoran

Şikago'da açılan restoran, markanın gelecekteki hamlelerine dair ipuçları da sunuyor.

10.08.2018 - 10:19 | Sencer Uçar

McDonald’s'tan Apple Store'u andıran restoran

Fast food zinciri McDonald’s, genel merkezine de ev sahipliği yapan Şikago’da cam duvarları, ahşap masaları ve bitki detaylarıyla Apple Store benzeri bir restoran açtı.

McDonald’s’ın amiral restoranı olarak konumlandırdığı ve fast food zincirinin gelecek planlarına dair ipuçları sunan restoran, Şikago’dan Ross Barney Architects ve Sidney’den Landini Associates tarafından tasarlandı.

Zemindeki 70 adet ağacı ve içerideki bol bitki detaylarıyla dikkat çeken restoran, aynı zamanda çevre dostu bir yapıya da sahip. Örneğin, restoranın çevre dostu mutfağında düşük yağlı kızartıcılar ve enerji tasarruflu soğutucular yer alıyor. Restorandaki güneş panelleri ise enerji kullanımına destek sağlıyor. Restoranda aydınlatma için de enerji tasarrufu sağlayan LED’ler kullanılıyor.

McDonald’s'tan Apple Store'u andıran restoran

Mobil sipariş, ödeme ve teslimat imkânı sunan restoranda self servis hizmet verilmeyecek. McDonald’s Başkanı ve CEO’su Steve Easterbrook, Apple Store’u andıran yeni restoranları hakkında yaptığı değerlendirmesinde, müşterilerine daha iyi bir McDonald’s sunma gayretlerini temsil eden amiral restoranlarını açmanın gururunu yaşadıklarının altını çizdi.

Kaynak: News.mcdonalds.com, Business Insider

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.