McDonald’s Avrupa’da düşüşte

McDonalds’ın Britanya’daki ve Almanya’daki satışları düşüyor.

02.03.2006 - 00:00 | MediaCat

McDonalds’ın Britanya’daki ve Almanya’daki satışları düşüyor. Şirketin ABD’deki ve uluslararası alandaki sağlam büyümesine karşın Britanya’da 25 McDonald’s restoranı kapatıldı.

Hamburger satışlarındaki yüzde 0,5’lik düşüşten de anlaşılabileceği gibi Britanyalıların ve Almanların McDonald’s aşkı bitmiş gibi görünüyor. Dünya çapındaki yüzde 5,7’lik, ABD’deki yüzde 10’luk artışa karşın bu iki Avrupa ülkesinde satışlar düşüyor. Hizmet giderleri ve franchise bedeli de dahil edilince Avrupa satışlarındaki düşüş yüzde 6,6’yı buluyor.

McDonald’s Avrupa Başkanı Denis Hennequin, konu hakkında yaptığı açıklamada, markalarının yorulduğunu, imajının yenilenmesi gerektiğini ve Britanya’daki 200 restoranın yenileneceğini söyledi. İmaj yenileme çalışmaları çerçevesinde Avrupa’daki McDonald’s restoranlarına kanepeler yerleştirildi ve kablosuz internet hizmeti verilmeye başlandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.