McDonald’s yeni pozisyon yarattı

McDonald’s, Steve Easterbrook’u, yeni yarattığı “Markalardan Sorumlu Global CEO Yardımcısı” pozisyonuna terfi ettirdi...

25.08.2010 - 00:00 | MediaCat

McDonald’s, Steve Easterbrook’u, yeni yarattığı “Markalardan Sorumlu Global CEO Yardımcısı” pozisyonuna terfi ettirdi. Easterbrook, pazarlamanın yanı sıra, menülerin yenilenmesi ve müşteri sadakati gibi konularda da aktif rol alacak. Yeni pozisyonun sahibi olan Eastarbrook, McDonald’s Birleşik Krallık’taki operasyonlardan sorumlu başkan ve CEO görevini, şirketin Kuzey Avrupa başkanlığı görevi ile eş zamanlı olarak yürütüyordu. Yeni görevine 1 Eylül’de başlayacak olan Easterbrook, doğrudan McDoanld’s başkanı Don Thompson’a bağlı olarak çalışacak.

Başkan Thompson, konu ile ilgili açıklamasında “Steve Easterbrook, Birleşik Krallık ve Kuzey Avrupa’da sergilediği yaratıcı liderlikten ve ortaya koyduğu başarılı işlerden dolayı çok büyük saygı kazandı” açıklamasında bulundu. Thompson sözlerine, bu stratejik pozisyonun, kendilerine müşterilerine daha iyi servis vermelerinde ve onlarla daha sıkı iletişim kurmalarında destek olacağını belirtti.

Nielsen’e göre fast- food devinin yıllık global medya harcamaları 2 milyar doları buluyor ve bu rakamın neredeyse yarısı ABD için harcanıyor. Omnicom’dan DDB, şirketin yaratıcı çalışmalarında başrol oynuyor. Kardeş ajans TBWA/ChiatDay ve Publicis’e bağlı Leo Burnett ise zaman zaman DDB’yi destekleyici çalışmalarda bulunuyor.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.