McCann Erickson’a yeni operasyon şefi

McCann Erickson, yönetici kadrosuna eski bir çalışanını dahil etti.

14.12.2006 - 00:00 | MediaCat

McCann Erickson, yönetici kadrosuna eski bir çalışanını dahil etti. Yedi yıl önce McCann Relationship Marketing’in genel müdürü olarak görev yapan Gökhan Gürşen, şirkete operasyonlardan ve büyümeden sorumlu yönetici olarak geri döndü.

1968 yılında İstanbul’da doğan Gökhan Gürşen, 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra, 1990 yılında ABD’nin Connecticut eyaletindeki Hartford Üniversitesi’nden MBA derecesi aldı.

İş hayatına Unilever şirketinin satış bölümünde ‘ticari pazarlama müdür yardımcısı’ olarak başladıktan sonra, görevine ‘perakende servisleri müdürü’ ve pazarlama bölümünde ‘ürün müdürü’ olarak devam etti. 1995 yılında Türkiye’nin ilk satış promosyon ve doğrudan pazarlama ajansını kuran Gürşen, 1999 yılında şirketini bir İngiliz grubuna sattıktan sonra 2000 yılında McCann Relationship Marketing’de genel müdür olarak göreve başladı. Gökhan Gürşen, 2001 yılında Belçika’da Universite Libre de Bruxelles bünyesinde teknolojilerin yayılımı üzerine doktora çalışmaları yaptı.