MediaCat

Mc Donald’s Pepsi’yi de deneyecek

Restoranlarında şimdiye kadar yalnızca Coca Cola satan Mc Donald’s, bazı restoranlarında Pepsi

Mc Donald’s Pepsi’yi de deneyecek

Restoranlarında şimdiye kadar yalnızca Coca Cola satan Mc Donald’s, bazı restoranlarında Pepsi de satmaya başladı. Yeni başlattığı uygulamayla McDonald’s restoranlarında artık hem Coca Cola, hem de Pepsi satacak.

Bilindiği üzere, global anlaşmaları gereği Mc Donald’s kola satışlarında Coca Cola’ya yakınken, Burger King de Pepsi’ye yakın duruyordu. Ancak Mc Donald’s başlatacağı yeni uygulama ile müşterilerini kola seçiminde artık özgür kılıyor.

Mc Donald’s’ın Kuzey Amerika’daki restoranlarında kola satışlarında %10’luk pay Coca Cola’dan Pepsi’ye geçti. Kuzey Amerika’da Coca Cola’nın %10’luk payının Pepsi’ye geçişi, Cola’nın liderliği paylaşmaya başladığı anlamına geliyor.

Supermarketler, mağazalar ve perakendecilerden oluşan ana satış satış kanallarında, Coca cola ile rekabet helinde olan Pepsi, yüzde 34.5’lik satış oranıyla rakibi Cola’nın yüzde 35.9’lik payına yetişmek üzere. Şimdiye dek süregelen marka savaşında yer almaktan kaçınan ve Cola’ya karşı Pepsi tercihi sunmayan Mc Donald’s, başlattığı yeni uygulamayı, Mayıs ayında Texas’a, Temmuz’da ise Kansas’a taşıyarak genişletmeyi planlıyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.