Mayocular özgürlük istiyor

Büyük, markalaşmış mayo firmaları açıkhavada mayo reklamı yasağından dolayı İstanbul’da reklam yapamamaktan şikayetçi.

07.05.2007 - 17:18 | MediaCat

Büyük, markalaşmış mayo firmaları açıkhavada mayo reklamı yasağından dolayı İstanbul’da reklam yapamamaktan şikayetçi.

Atatürk Havalimanı’nda mayolu mankenlerin üstünün kapatılması ile gündeme gelen sansür tartışmaları İstanbul caddelerine yayıldı. Aralarında Zeki Triko, Kom ve Sunset’in bulunduğu mayo üreticileri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Reklam İlan ve Tanıtım Yönetmeliği’ne takıldı.

Yönetmelik gereğince caddelerde mayo reklamlarına yer verilmeyecek. Zeki Triko, Sunset, Ay Yıldız gibi kendi markalarını oluşturmuş firmalar hem kendi markalarıyla hem de Armani, River Island gibi markalara üretim yaparak ihracat gerçekleştiriyor. Dış piyasada giderek pazar payını arttıran bu firmaların iç piyasada başları yeni çıkan açıkhavada reklam yasağıyla dertte.

Markaların büyümek için ihtiyaç duydukları reklamlarla ilgili Kentsel Tasarım Müdürlüğü yetkilileri ‘Halktan yüzlerce talep geliyor. Biz de bunu yönetmelikler çerçevesinde belirliyoruz. Mayo firmaları alternatif modellerle gelirlerse inceleriz.’ şeklinde konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.