Mavi Jeans el değiştirdi

Blue jeans pazarının önde gelen markalarından Mavi Jeans'in geçen temmuzda başlayan ortaklık görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı...

20.10.2008 - 10:04 | MediaCat

Türkiye’de doğan ve bir dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen Mavi Jeans’in, Türkiye’nin ilk bağımsız girişim sermayesi şirketi Turkven’le gerçekleştirdiği ortaklık görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. Anlaşmaya göre Turkven, Mavi’nin global hisselerinin %35’ine karşılık gelen oranda hissesine ortak oldu.

Mavi Jeans’in CEO’su Ersin Akarlılar, Turkven ile yapılan ortaklığın ardından, büyüme hedefleriyle ilgili açıklamasında, “Markamızı Mavi Jeans’ten Mavi’ye taşıyacağız. Hedefimiz, kurumsallaşmak, perakende alanında büyümek, güçlenmek ve dünyada daha fazla söz sahibi olmak. Bir jeans markasından global bir moda markasına doğru gelişmek. Öncelikle ürün gamımızı zenginleştirerek, blue jeans alanındaki liderliğimizi yeni ürün gruplarına taşımayı ve mağazalarımızı büyütmeyi hedefliyoruz. Projenin ilk uygulamaları olan Palladium Alışveriş Merkezi ve Ankara Kızılay’daki 600 m²’lik mağazalar, Mavi’nin büyüyen dünyasını ve Akdenizli kimliğini müşterilerimize yansıtacak. Mavi ekibi, ortaklık sonrasında da başarılı çalışmalarına devam edecek.” dedi.

Son 12 yıldır Türkiye’de jeans pazarının lideri konumunda bulunan, bugün 50 ülkede 4.000 satış noktasında müşterileriyle buluşan Mavi, 2007 yılında 195 milyon YTL ciro elde etti. Mavi Jeans, önümüzdeki dönemde mağaza sayısını 190’dan 250’ye çıkartmayı ve beş yıl içinde 400 milyon YTL ciroya sahip bir şirket haline gelmeyi planlıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.