Mavi İletişim Grubu’na yeni bir Mavili!

Deneyimli gazeteci ve medya danışmanı Züleyha Güvener, MercekPR ekibine katıldı

23.10.2007 - 17:39 | MediaCat

Deneyimli gazeteci ve medya danışmanı Züleyha Güvener, MercekPR ekibine katıldı

Mavi İletişim Grubu bünyesinde yer alan MercekPR, medya danışmanı olarak ekibine katılan Züleyha Güvener ile daha da güçlendi.

Yaklaşık 15 yıl sürdürdüğü gazetecilik mesleğinin ardından geçtiği iletişim sektöründe Türkiye’nin önde gelen PR ajanslarında görev yapan Züleyha Güvener, 7 yıldan bu yana birçok önemli şirket grubuna ve markalara Medya Danışmanı olarak hizmet vermektedir.

Reklam ajansı Mavi, e-iletişim ajansı Hiperaktif, halkla ilişkiler ajansı MercekPR ve medya planlama-satınalma ajansı Fokus Medya ekipleriyle entegre marka yönetimi yaklaşımıyla hizmet sunan Mavi İletişim Grubu, sinerjik hizmet modeliyle iletişim sektörüne farklı bir anlayış getiriyor.

Züleyha Güvener

Gelişim Yayınları bünyesinde bulunan Erkekçe ve Kadınca Dergisi’nde önce telifli, 1987 – 1990 yılları arasında da kadrolu muhabir olarak çalıştı. 1990 – 1996 yılları arasında Milliyet – AD Yayıncılık’ta Duygu Asena’nın ekibinde yer alarak Kim Dergisi’nde muhabir olarak görev yaptı. Kadınca Dergisi genel yayın yönetmenliği görevinin ardından Aktüel Dergisi’nde editör, Doğan Burda Rizzoli’de ise Ailem ve Ben Dergisi’nin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. 2000 yılında geçtiği Basın Halkla İlişkiler sektöründe, Mi Medya, Green Active, Lobby Halkla İlişkiler, MPR ve Strateji Tanıtım’da medya direktörlüğü, medya koordinatörlüğü ve medya danışmanlığı görevlerinde bulundu. Basın ve Halkla İlişkiler alanında, otomotiv, gıda, gıda dışı perakende, tekstil, spor ürünleri, turizm, sağlık, sigorta, gayrimenkul – emlak, enerji, kültür-sanat gibi değişik birçok sektörde yer alan Doğuş Grup, Akkök Grup, Divan Grup, Boyner Grup, TÜROB ve TUROB gibi Türkiye’nin önemli gruplarına kurumsal, Aksa, Akenerji, Aksu, Nike, Marsa, Piyale, Ömür, Akbank Sanat, Boyner Yayıncılık, Back Up, Ariston, Uzel, ENI (Mavi Akım), Çeşmeler Vadisi Villaları, Colgate, Johnson Diversey, Migros, Orkid, Ariel, Petrol Ofisi, Sait Halim Paşa Yalısı, Mudo, Novartis, Seat Cup Türkiye, Groupama, İpragaz; Pelit, Capitol Alışveriş Merkezi gibi kurum ve marka bazında medya ilişkileri ve danışmanlığı konusunda hizmet verdi. Züleyha Güvener, MercekPR’da JaguarTürkiye (Ortaklar Otomotiv), Hisar Yapı ve Amerikan Hastanesi’ne kurumsal, Jaguar ve TriadPark’a ise marka bazında medya danışmanlığı görevini yürütecek.