Mavi, Avrupa’daki büyümesiyle dikkat çekiyor

Mavi, Avrupa pazarında büyümeye devam ediyor. 6 – 8 Temmuz tarihleri arasında, modanın merkezinde, Berlin Bread&Butter fuarında 2012 İlkbahar-Yaz koleksiyonunu sunan Mavi, ziyaretçilerin ve dünya basınının ilgisini topladı

26.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Mavi, Avrupa pazarında büyümeye devam ediyor. 6 – 8 Temmuz tarihleri arasında, modanın merkezinde, Berlin Bread&Butter fuarında 2012 İlkbahar-Yaz koleksiyonunu sunan Mavi, ziyaretçilerin ve dünya basınının ilgisini topladı. Moda sektöründe otorite olarak kabul edilen WWD ve Sportswear gibi dergiler, fuarın ardından Mavi’ye ve Avrupa pazarındaki dikkat çekici büyümesine geniş yer ayırdı.

Bread&Butter’a ilk kabul edilen ve 8 yıldır aralıksız olarak katılan tek Türk markası olan Mavi’nin, “Denim Hall” bölümünde yer alan ve geçen yıla göre 2 kat büyüyen 350 m²’lik Denim Kitchen konseptli standı ve yeni koleksiyonu büyük beğeni topladı. Berlin’den Anton Unai, Superblast ve Linda Ehrl adlı sanatçıların yönetiminde gerçekleşen Denim Kitchen atölyesiyle fuarın en renkli alanlarından birine dönüşen Mavi standında, ziyaretçiler de yaratıcılıklarını ifade etme ve birbirinden güzel jean ve tişörtler tasarlama şansı buldu.

WWD dergisi Mavi’nin Almanya çıkartmasıyla ilgili yaptığı iki haberde, yeni konseptiyle Bread&Butter Fuarı’nda fark yaratan markanın büyüme hızına dikkat çekti. Mavi’nin Almanya’da yıllık %30 büyüme yakaladığını ve bu yıl 1 milyon Euro’luk satış hedeflediğini belirten haberde, Mavi Genel Müdürü Cüneyt Yavuz’un sözlerine de yer verildi. Yavuz, Almanya gibi bir blue jean ülkesinde büyümekten duydukları memnuniyeti ve Mavi’nin birkaç yıl içinde Berlin’i fethetmeyi hedeflediğini ifade etti. Haberde, Mavi’nin Bread & Butter sırasında kurduğu Denim Workshop’uyla yoğun ilgi çektiğine de yer verildi.

Rakamlarla Avrupa’da Mavi…

%11’lik pazar payıyla Türkiye’deki jean markaları arasında 1. sırada yer alan Mavi, bugün 50 ülkede 270’i Mavi Shop olmak üzere 4.000’in üzerinde satış noktasında müşterileriyle buluşuyor. Geçtiğimiz yıl İstanbul merkezine bağlanan Avrupa operasyonunda %50’lik büyüme sağlayan Mavi, Almanya’nın 3 önemli kenti; Berlin, Düsseldorf ve Frankfurt’ta flagship mağazaları, Hamburg, Berlin, Münih, Frankfurt, Stuttgart ve Zürih’teyse showroomlarıyla hizmet veriyor. Mavi, Almanya’da kendi perakende ağının yanı sıra, Peek&Cloppenburg, Breuninger, Engelhorn & Sturm, Garhammer, Hagemeyer, Jeans Kaltenbach, Konen, Leffers, Ludwig Beck gibi mağaza zincirlerinde satışa sunuluyor.

 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.