Matin Berenjian Fashion Studio’dan Kylie’ye istanbul hatırası

Kylie Minogue'a Matin Berenjian Fashion Studio doğum gününde giymesi için organzadan yapılan aksesuarların...

16.05.2008 - 11:58 | MediaCat

19-21 Mayıs tarihleri arasında konser vermek için İstanbul’a gelecek olacan Kylie Minogue’a Matin Berenjian Fashion Studio doğum gününde giymesi için organzadan yapılan aksesuarların süslediği bir mini siyah elbise hazırladı.

2007 yılında kurulan tasarım ve görsel alandaki birikimlerini Matin berenjian Fashion Studio’da buluşturan Metin Birinci ve Ömer Özcan Kylie Minogue’un İstanbul’da gerçekleştirilecek özel doğumgünü partisi için siyah bir elbise hazırladı. Tamamen elde işlenen payetlerden oluşan üzerinde ipek el dokuması organzadan yapılan aksesuarların süslediği bir mini siyah elbise Kylie gibi şehirli, sofistike ve oldukça seksi. İstanbul’u ve Türkiye’yi tanımak istediğini belirten Kylie Minogue için özel olarak yaratılan mini elbise üzerine Osmanlı’nın simgelerinden çintemani ve İstanbul’un simgelerinden laleyi kullanarak mini mont tasarlandı.

Özel tasarlanan elbise için 10 metre ipek kumaş kullanılırken, elde işlenmesi 20 gün sürdü. İki parçadan oluşan özel tasarım elbisenin satış fiyatı 2900 YTL fakat Kyle Minogue için İstanbul’dan bir hediye.

Siyah şehrin rengidir diyen Matin Berenjian Fashion Studio tasarımcıları Metin Birinci ve Ömer Özcan Kylie Minogue için özel tasarlanan elbise hakkında ” İki parçadan oluşan elbiseyi tasarlarken şehirli, sofistike ve şık kadın temasından yola çıktık. Herşey Kylie gibi olsun istedik. Kylie Minogue İstanbul’da vakit geçirerek Türkiye’yi tanımak istediğini belirtirken biz de ona Türkiye’yi hiç unutmasın diye mini montun içine Osmanlı’nın simgelerinden çintemani ve İstanbul’un simgelerinden laleyi kullandık. Matin Berenjian tasarımcıları olarak yüksek dikiş teknikleri kullanıp hazır giyim mantığıyla çalışan bir ekibiz fakat bu tasarımı daha da özel kılmak için 20 gün boyunca elde işledik. Kylie Minogue özel bir kadın, doğumgünü için giyeceği de özel olsun istedik” dediler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.