MediaCat

MasterCard’tan PayPass Cüzdan

MasterCard, her türlü alışverişi tek dokunuşa indiren yeni nesil dijital ödeme platformu PayPass Cüzdan’ı tanıttı.

MasterCard’tan PayPass Cüzdan

MasterCard Worldwide, 2007 yılından beri Türkiye’de başarıyla uygulanan MasterCard PayPass’in zenginleştirilmiş yeni uygulamalarını ABD’deki CTIA Konferansı’nda tanıttı.

Yeni PayPass Cüzdan, temassız ödemeler, mobil teknoloji ve e-ticareti tek platformda birleştirirken, yeni nesil bir dijital cüzdanın tüm avantajlarını sunuyor. MasterCard PayPass Cüzdan ile mağazalardan alışveriş yapan kullanıcılar, NFC özellikli cep telefonlarını kasalardaki ödeme terminaline dokundurarak anında ödeme yapıyor.

Cep telefonları, tabletler ya da bilgisayarları ile internet alışverişi yapmak isteyen kullanıcılar ise, beğendikleri ürünü seçtikten sonra internet sayfasındaki “PayPass ile Satın Al” tuşuna basarak ödemeyi tek işlemde gerçekleştiriyor. Üstelik her internet alışverişinde tekrar tekrar doldurulması gereken gönderim adresi ve kart bilgileri gibi detayları yeniden girmeye gerek kalmıyor. MasterCard PayPass Cüzdan’a ödeme yapacakları kart ve alışverişlerinin gönderilmesini istedikleri adres bilgisini sadece bir kez giren kullanıcılar, her işlemde aynı bilgileri kullanabiliyorlar. 

MasterCard PayPass Cüzdan Servislerini 2012’nin üçüncü çeyreğinde, başlangıç olarak ABD, Kanada, İngiltere ve Avustralya’da ortaklarına açacak. American Airlines ve Barnes &Noble, e-ticaret sayfalarına PayPass Online ödeme düğmesi yerleştiren ilk ortaklar arasında yerlerini aldılar. Citi ve BBVA ise, tüm dünyada müşterilerine cüzdan çözümleri sunmak için MasterCard PayPass Cüzdan Servislerini kullanacak ilk bankalar arasında yer alıyor. PayPass Cüzdana destek veren teknoloji ortakları arasında Intel de yer alıyor.

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.