MediaCat

Mastercard ve İhtiyaç Haritası’ndan El Ele Destek Hareketi

Başlangıç itibarıyla 20 ilde hayata geçirilecek projenin, ekonomik olarak zor durumda olan bireylerin ihtiyaçlarını yerel ekonominin paydaşlarıyla karşılayarak sürdürülebilir bir ekonomi yaratması hedefliyor.

Mastercard ve İhtiyaç Haritası’ndan El Ele Destek Hareketi

COVID-19 nedeniyle artan ihtiyaçlara cevap vermek ve ekonomik hareketlilik yaratmak için bir araya gelen İhtiyaç Haritası ve Mastercard; El Ele Destek Hareketi adını verdikleri yeni bir platforma imza attı. 20 ili kapsayan projeye 1,5 milyon TL tutarında destekte bulunan Mastercard ve İhtiyaç Haritası, ihtiyaç sahipleri ile yerel esnafları bir araya getirecek bir sosyal pazaryeri oluşturmayı hedefliyor.

Yerel işletmelere yeni bir iş modeli sunması öngörülen ve altyapıları 27 Kasım 2020 itibarıyla tamamlanacak platform başlıngıç olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Gaziantep, Adana, Mersin, Trabzon, Elazığ ve Denizli başta olmak üzere 20 ilde hayata geçirilecek. Yerel ihtiyaçların yerel işletmelerden karşılanmasına imkân sunan ve yerel ekonomiye katkı sağlaması hedeflenen proje; yerel esnafların dijitalleşmesi ve e-ticaretin gelişmesine de hizmet edecek.

Mastercard ve İhtiyaç Haritası'ndan El Ele Destek Hareketi

Şirket olarak her zaman, dijital ekonominin her yerde, herkes için işlemesini sağlama misyonunu yerine getirmeye yönelik çalışmalar yürüttüklerini belirten Mastercard Türkiye Genel Müdürü Yiğit Çağlayan, konuyla ilgili olarak “Kapsayıcı büyüme çalışmalarına kaynak aktarmak amacıyla 2018 yılında kurulan Mastercard Kapsayıcı Büyüme Merkezi (The Mastercard Center for Incusive Growth), COVID-19 destek programı kapsamında, ihtiyaç sahibi bireylerin ve yerel işletmelerin desteklenmesi amacıyla 1,5 milyon TL tutarında bir hibe fonu ilk kez Türkiye’de bir sosyal kooperatife ayırdı” bilgisini verirken; İhtiyaç Haritası Kurucularından Mert Fırat proje hakkında şu açıklamada bulundu:

“İhtiyaç Haritası olarak El Ele Destek Hareketi projesi kapsamında kalkınmanın sadece bölgesel ya da kentsel ekonomik kaynaklara bağlı olmadan yerel esnaf ve küçük işletmelerin de aktif katkısıyla gerçekleşebileceği bilinciyle hareket ettik. Bu fonu doğru kaynaklara, hızlı ve etkin bir şekilde aktarmak, toparlanma çalışmalarında yerel işletmelere destek olmak gayesiyle, gerçek ihtiyaç sahipleri ve destekçilerini sosyal pazaryeri platformda buluşturduk. Mastercard ve İhtiyaç Haritası; ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını yerel esnaflardan sağlayabileceği bir sistem oluşturdu ve bu proje için her il bazından analizler yaparak bir doğru datanın elde edilmesini sağladık.”

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.