MasterCard ikinci çeyrekte çift haneli büyüme açıkladı

MasterCard İkinci çeyrek sonuçları açıklandı: Maestro® markası 4.7’lik artışla 292 milyondan fazla kartın üzerinde yer aldı.

13.08.2007 - 11:14 | MediaCat

MasterCard İkinci çeyrek sonuçları açıklandı: Maestro® markası 4.7’lik artışla 292 milyondan fazla kartın üzerinde yer aldı

MasterCard Worldwide, Avrupa Bölgesi için 2007 yılı ikinci çeyreğine ilişkin faaliyet sonuçlarını açıkladı. Bu çeyrekte Avrupa Bölgesi, geçen yılın aynı dönemine oranla MasterCard® kredi kartı hacminde (% 14.3), alışveriş hacminde[1] (% 14.7), alışveriş işlem adedinde (%12.6), nakit işlem adedinde (%11.0) ve yeni çıkarılan kartlarda (% 18.2) çift haneli artışlar gösterdi.

MasterCard Worldwide tarafından yapılan açıklamaya göre; 30 Haziran 2007 tarihi itibariyle tüm Avrupa’da MasterCard üyesi finansman kuruluşları tarafından 164 milyon adet MasterCard (Maestro® ve Cirrus® hariç) kartı dağıtıldı. Bölgedeki kart sahipleri 2007 yılının ikinci çeyreğinde 1 milyar 390 milyon adet alışveriş işlemi gerçekleştirdi ve Avrupa’da yer alan sekiz milyon işyeri noktasında MasterCard’larını kullandı.

MasterCard Europe ikinci çeyrek sonuçları ile ilgili açıklama yapan MasterCard Avrupa Başkanı Javier Perez; ”Bu sonuçlar MasterCard’ın dünya çapındaki başarı hikâyesinin temelini oluşturan çalışmalarımızı gösteriyor. Ürün gelişmişliği ve mükemmelliği Avrupa’da gerçekleştirdiğimiz her faaliyetin temel noktasını teşkil ediyor. Bu durum İngiltere ve İspanya da dâhil olmak üzere çok sayıda ülkede piyasaya sunmaya devam ettiğimiz temassız MasterCard PayPass ödeme araçları ile açıkça görülmektedir. İngiltere’de tüketicilerin bu yılın sonlarında ödemelerini PayPass™ MasterCard PayPass kartları ile yapmalarına imkân verecek temassız ödeme teknolojisinin Londra lansmanını Mayıs ayında yaptık. Hedefimiz 2008 yılında bölgedeki her ülkede MasterCard PayPass teknolojisi ile çalışan kartların kullanılabilir hale gelmesi” dedi.

Javier Perez sözlerini şöyle bitirdi; “Müşterilerimiz yenilikçi ödeme çözümlerimizden yararlanmaya devam etmelerinin yanı sıra, bizi, 2007 yılının ikinci yarısında ve 2008 yılının Ocak ayından itibaren Avrupa Tek Ödeme Bölgesi’nin (SEPA) gerçekleşmesi yönünde çabalarımızı yoğunlaştırırken görecek. Avrupa Tek Ödeme Bölgesi’nin uygulamaya girmesi tüketicilere, üye işyerlerine ve bankalara kolaylıklar sağlayan ödeme sistemine değer yaratan her bir noktasına rekabeti getirecektir.”

Avrupa’da Maestro® ve Cirrus® Markalarında Yüzde 4.7’lik Büyüme

MasterCard Worldwide’dan yapılan açıklamaya göre Maestro® ve Cirrus® markaları 292 milyondan fazla kartın üzerinde yer alarak 2006 yılının ikinci çeyreği ile karşılaştırıldığında, Avrupa’da 4,7’lik bir artış gerçekleştirdi. Şu anda tüm Avrupa’da 6.5 milyonun üzerinde üye işyerinden Maestro kartları ile alışveriş yapmak mümkün.

MasterCard Avrupa’da 2007 ikinci çeyreği için çok sayıda önemli başarılarını şöyle açıkladı:

Nisan 2007, MasterCard, Lloyds TSB ile bankanın kredi kartı portföyünün çoğunluğunun MasterCard planı çerçevesinde dağıtımına ilişkin yeni bir anlaşma açıkladı.

Mayıs 2007, MasterCard Türkiye’deki Garanti Bankası işbirliğiyle, MasterCard PayPass™ temassız kart teknolojisi ile donatılmış Avrupa’nın ilk kol saatini uygulamaya koydu.

Mayıs 2007, temassız kartlarla ödemelerin Londra Lansmanı’nın ayrıntılarının açıklandığı dönemde MasterCard, paypass ile ödemelerin Avrupa’daki ilk canlı denemelerinin sonuçlarının sunulması amacıyla Royal Bank of Scotland Group ile işbirliği gerçekleştirdi.

Haziran 2007, MasterCard ve Caja, Madrid İspanya’nın ilk PayPass pilot uygulamasını uygulamaya koyuldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.