MasterCard Europe’dan çift haneli büyüme

MasterCard Worldwide, Avrupa Bölgesi için 2008 yılı ikinci çeyreği faaliyet sonuçlarını açıkladı...

01.08.2008 - 11:50 | MediaCat

MasterCard Worldwide, Avrupa Bölgesi için 2008 yılı ikinci çeyreği faaliyet sonuçlarını açıkladı. MasterCard Worldwide tarafından açıklanan verilere göre; MasterCard Europe, 2007 yılının aynı dönemine kıyasla brüt dolar hacminde (yüzde 17,8), alışveriş hacminde (yüzde 18,6), alışveriş işlemlerinde (yüzde 13,7), nakit işlemlerde (yüzde 11,6) ve kart basımında (yüzde 16,5) ile çift haneli büyüme kaydetti.

MasterCard Avrupa 2. Çeyrek verilerine göre, 30 Haziran 2008’den itibaren tüm Avrupa’da, bankalar tarafından 191 milyon MasterCard (Maestro® ve Cirrus® hariç) kart basıldı. Avrupalı kart sahipleri 2008 yılının ikinci çeyreğinde 1,5 milyardan fazla alışveriş işlemi gerçekleştirdi ve MasterCard’larını Avrupa’da 7,7 milyon işyerinde kullanabildi.

Ayrıca, 2007 yılının aynı dönemine kıyasla yüzde 5,3’lük bir artışla, 307 milyonun üzerinde Maestro markalı kart basıldı. Tüketiciler artık Maestro kartları ile, Avrupa’da 6,5 milyon satış noktasında alışveriş yapabiliyor.

MasterCard Europe Başkanı Javier Perez 2. Çeyrek Sonuçları ile ilgili: “Mevcut ekonomik şartlar ve mevzuat baskıları göz önüne alındığında güçlü bölgesel performansımız oldukça çarpıcı. Rekabetin giderek artığı bir pazarda, müşteri odaklı stratejimizle, ödemeler zincirinin tüm taraflarına değer yaratarak başarı sağlıyoruz. Tecrübemiz, yaratıcılığımız ve kusursuz uygulamalarımızla Avrupa ticaretinin merkezinde kalmaya devam ediyoruz.” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.