Marmara Üniversitesi’nden Alâeddin Asna anısına çalıştay

Dijital Gerçeklikte Halkla İlişkilerin Evrimi 24 Nisan'da başlayacak.

12.04.2017 - 16:43 | MediaCat

Marmara Üniversitesi'nden Alâeddin Asna anısına çalıştay

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri, Prof. Dr. Alâeddin Asna anısına, hem iletişim mesleğinin geleceğini sorgulayacak hem de öğrencilerine teoride öğrettiklerini deneyimleme fırsatı sunacak bir çalıştay düzenliyor.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Nişantaşı Kampüsü Medya Merkezi’nde gerçekleştirilecek Dijital Gerçeklikte Halkla İlişkilerin Evrimi isimli çalıştay Asna’nın doğum günü olan 24 Nisan’da başlayacak, tv.marmara.edu.tr adresinden canlı olarak yayınlanacak.

İki gün sürecek etkinlikte sektörün ve akademinin yetkin isimleri iletişim mesleğinin vizyonunun akıbetini, standartlarını kimin koyacağını, iletişim eğitiminin niteliği ve nereye evrileceğini, iletişim örgütlerinin mesleğin itibarı için neleri planladığını, sektörde etik ve ölçümlemenin geleceğini tartışacak.

Çalıştay gelenekselleştirilecek

Prof. Dr. Alâeddin Asna’nın anısına sahip çıkmanın, iletişim mesleğine de sahip çıkmak olduğunu söyleyen A&B İletişim Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Asna, günümüzde iletişim mesleğini icra etmenin, farklı disiplinlerden edinilen kuvvetli bir altyapıyı gerektirdiğini vurguluyor. Sibel Asna, iletişim alanında verilen eğitimin içeriğinin yeniden gözden geçirilmesi, pratikle kuramı ilişkilendirme, sektöre yeni kuramlar ve yeni bakış açıları getirme konusunda iletişim fakültelerine büyük görev düştüğünü ve çalıştayın bu konuda bir adım olacağı görüşünde.

MÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri ise çalıştayı öğrencileriyle birlikte düzenleyerek Prof. Dr. Alâeddin Asna’nın ilke ve prensiplerine sahip çıkıp, eğitimin kapsamını geliştirmeyi amaçladıklarını belirtiyorlar. Prof. Dr. Asna anısına düzenledikleri çalıştayın gelenekselleştirileceğini dile getiren öğretim üyeleri, mesleğin gelişimi için tüm iletişim fakültelerinin sırayla bu göreve talip olmalarını beklediklerini ekliyorlar.

İletişim sektöründe çalışan herkese açık olacak çalıştay, ilerleyen dönemde kitap haline getirilerek yayımlanacak.

Merak edenler, etkinliğin ayrıntılı programına buradan ulaşabilir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.