Marketing-Expedition yarışmasının sonuçları belli oldu

'Pfizer'de Gelecek Var' e-kariyer etkinliği içerisinde düzenlenen Marketing E-xpedition pazarlama vaka yarışması sonuçlandı.

27.06.2011 - 00:00 | MediaCat

‘Pfizer’de Gelecek Var’ e-kariyer etkinliği içerisinde düzenlenen Marketing E-xpedition pazarlama vaka yarışması sonuçlandı. 56 farklı üniversiteden 367 öğrenci 88 takım ile yarışmaya katıldı.

Kariyerlerini planlama sürecindeki gençlere destek olmak amacıyla düzenlenen Pfizer’de Gelecek Var’da kazananlar belli oldu. Pfizer’de Gelecek Var 5 Kasım 2010–15 Haziran 2011 tarihleri arasında www.gelecek-var.com adresinde farklı üniversite ve kurumlardan gençler bir araya geldi. Sanal kampüste hayata geçirilen etkinlikte, pazarlama vaka yarışması Marketing E-xpediton’a katılan gençler, kariyerleriyle ilgili fırsatlar elde etme şansı yakaladı.

Gençler, ilaç pazarına özel olarak geliştirilen ve gerçek bir pazarlama deneyimi sunan Marketing E-xpedition vaka yarışmasına 2-6 kişilik takımlar halinde katıldılar. Takımlar pazar, rekabet, ekonomi gibi tüm dış dinamikleri göz önüne alarak, ilaç sektöründe çalışan bir ürün müdürü gibi pazarlama planları hazırladılar. Simülasyon yarışmasında rakip hareketleri, gerçek pazardakine benzer şekilde katılımcı takımların pazar paylarını, satışlarını ve planlarının getireceği sonucu etkiledi. Yarışmanın son etabında kendi pazarlarının birincisi olan takımlar belirlendi.

Aralık 2010-Mayıs 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilen Marketing E-xpedition vaka yarışmasında ilk 10 sırada yer alan takımlar geçtiğimiz haftalarda final simülasyon etabında yarışmak üzere Pfizer Merkez ofisinde bir araya geldi. Pfizer pazarlama yöneticilerinin izleyici olarak katıldıkları oturumda yeteneklerini ortaya koyarak rekabet ettiler. Simülasyonda ilk 3’e giren takımlardaki 12 genç 16 Haziran’da yeniden Pfizer Merkez ofisine davet edilerek Pfizer tanıtımı ve üretim tesisi gezisinin ardından Pfizer Genel Müdürü ve üst yönetim ekibiyle tanıştı. 1. ve 2. olan takımların toplam 4 üyesi ise Pfizer’de 3 ay boyunca part-time çalışma fırsatı yakaladı. İlk 3 takımın üyeleri İstanbul Teknik, İstanbul, Boğaziçi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitelerinden.

Kazanan takımlar:

1. Takım – Üçkağıtçılar
2. Takım – Big Three
3. Takım – Campaign

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.