Markaların yeni ortakları

Aralarında Mavi, Beymen, Damat, Koton, Silk&Cashmere, Wenice Kids, İpekyol, Yargıcı, Bücürük ve Joker’in bulunduğu 10 ünlü marka artık ‘ortak’lı bir yapıya sahip.

19.07.2012 - 00:00 | MediaCat

Perakende, son yılların şirket satışları ve satın almalar açısından en hareketli sektörlerinden biri.
2011 yılında 11 adet birleşme ve satın alma işlemi yapılan sektörde 2012 yılının ilk çeyreğinde, 5 adet birleşme ve satın alma işlemi gerçekleşti.
Perakende sektörü içinde özellikle hazır giyim ve moda markalarına ilgi yoğun.
Mavi, Beymen, Damat, Koton, Silk&Cashmere, Wenice Kids, İpekyol, Yargıcı, Bücürük ve Joker’in bulunduğu 10 ünlü marka artık ‘ortak’lı bir yapıya sahip. Yine moda alanında 3 firmanın ortaklık görüşmeleri ise devam ediyor.

İnternet perakendesi de hızlı

İnternet perakendeciliği sektöründe ise 2011 yılında 12, 2012 yılının ilk çeyreğinde ise 7 adet birleşme ve satın alma işlemi gerçekleşti. Markafoni, Trendyol, Çiçeksepeti, Gittigidiyor ve e-bebek gibi birçok perakende sitesi yatırımcıların dikkatini çekti.

40’a yakın fon var

Türkiye’deki şirketlerle yakından ilgilenen 40’a yakın yabancı fon olduğu biliniyor. Batı Avrupa’da yatırım yapan ‘Pan European fonlar’ın yanı sıra Orta ve Doğu Avrupa merkezli fonlar da Türkiye’yi yakın takibe almış durumda. Bunlara ek olarak Körfez fonları Türkiye’yi de radarına aldı.
Şu ana kadar yatırım yapan fonlar arasında Turkven, Actera, Citigroup, Eurasia Capital, Investcorp, Global Investment House, Eastgate Capital Group ve Kerten bulunuyor.
Fonların yanı sıra perakende şirketleri de Türkiye’deki markalara ilgi gösteriyorlar. Buna en iyi örneklerden biri de İtalyan hazır giyim devi Miroglio ve İpekyol ortaklığı.

(Kaynak: Milliyet)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.