Markalar Gezi Parkı’ndan uzaklaşıyor

Herry, Silk & Cashmere ve Boyner Gezi Parkı'na mağaza açmayacaklarını duyurdu.

31.05.2013 - 16:57 | Ali Kuru

Markalar Gezi Parkı'ndan uzaklaşıyor

Çeşitli markalar Taksim’deki Gezi Parkı‘nda yürütülen direniş ve etrafında gerçekleşen olayların ardından parkta inşa edilecek alışveriş merkezi ile ilgilenmeyeceklerini ve mağaza açmayı planlamadıklarını açıkladı.

Hürriyet‘in Roma’da düzenlenen Perakende Zirvesi‘nde görüştüğü Herry markasının sahibi Selami Sarı, “Tepki olarak ben öyle bir AVM’ye girmem, kan dökülmüş bir yerde mağaza açmam. Ben Karadenizliyim, yeşile aşığım. İnsanlar ağaçları korumak için bu kadar reaksiyon veriyor. Ne Gezi Parkı’nda ne de Emek Sineması’nın yerine yapılacak AVM’de yer almam” ifadelerini kullandı.

Silk & Cashmere markasının kurucusu ve CEO’su Ayşen Zamanpur da toplumsal hassasiyetlerin dikkate alınması gerektiğini vurgulayarak “Bu kadar çok toplumsal hassasiyet gösterilen konu da gözlerimizi kapatamayız. İlla orada olmamız şart değil. 7 yıldır Beyoğlu’nda yer arıyorum ama ne Gezi’ de ne de Emek’te mağaza açmam” diye konuştu.

Boyner Grubu da Twitter üzerinden yaptığı duyuru ile projede yer almayacağını belirtti.

Kaynak: Hürriyet, Fotoğraf: @Demir_Sinan

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.