Marka değerini kurtarmaya çalışıyor

BP’nin grup satış ve pazarlama sorumlusu Luc Bardin, şirketin Meksika Körfezi’nde neden olduğu...

23.09.2010 - 00:00 | MediaCat

BP’nin grup satış ve pazarlama sorumlusu Luc Bardin, şirketin Meksika Körfezi’nde neden olduğu çevre felaketi sonrasında marka itibarını kurtarmak için çok zorlanacağını itiraf etti.

Marka, Körfezdeki sızıntı konusunda kamuyu bilgilendirme ve şeffaflık konularında geçer not alan raporlar yayınlasa da Bardin, IAA’nın (Uluslararası Reklamcılar Derneği) Business Lunch etkinliğinde, BP markasının “lekelendiğini” itiraf etti.

İnterBrand’ın, her yıl düzenli bir şekilde yaptığı ve geçtiğimiz günlerde 11.sini açıkladığı “en değerli markalar” raporuna gönderme yapan Bardin, şirketin geçen yıl 23. sıradayken bu yılın ilk 100 içinde kendisine yer bulamaması karşısında şaşırdığını, markanın bu denli hızlı bir şekilde aşağıya düşeceğini hiç tahmin edemediğini açıkladı.

Ancak, markanın yarattığı güven ve hedef kitle ile yaşadığı iletişim kopukluğuna rağmen, Bardin gelecek ile ilgili olumlu konuştu. Bardin, BP’nin harika bir marka olduğunu ve “kendisini kanıtlayacağını” sözlerine ekledi.

Kriz süresince BP, pekçok uluslararası reklam kampanyalarını çekmiş ve başta yazılı basını kullanarak, çevre felaketinden etkilenen bölgedeki çalışmalarına odaklanmıştı. Bardin, Avrupa pazarını kapsayan reklam kampanyalarının yenileneceğini ifade etti.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.