Martin Lindstrom, Turkcell Akademi Pazarlama Konferansında

“Buy-ology” kitabının yazarı Lindstrom, “Nöromarketing” konusunda bilgilendirecek.

07.11.2012 - 10:34 | MediaCat

Turkcell tarafından düzenlenen “Turkcell Akademi Pazarlama Konferansı” bu sene dev bir ismi ağırlıyor. Bu sene beşincisi gerçekleşecek konferansın konuğu Time dergisinin “Dünyanın En Etkili 100 İnsanı”ndan biri olarak gösterdiği Martin Lindstrom. Lindstrom, 13 Kasım 2012 tarihinde Swissotel’de iş ve pazarlama dünyasının önde gelenleri ve Turkcell çalışanlarıyla  “Nöromarketing” konusunda bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.

Marka dendiğinde akla ilk o geliyor…

Danimarka asıllı Lindstrom, gerek Buy-ology, BRANDsense gibi best seller olmuş kitapları, gerek dünya devlerine verdiği marka danışmanlığı, gerekse her sene dünyanın dört bir yanında yaklaşık 1 milyon kişiye ulaştığı konuşmaları ile “marka” dendiğinde akla gelen ilk isim.

İnsanların satın alma tercihlerini irdelediği Buy-ology kitabı için 3 yıl çalıştı ve 7 milyon dolar harcayarak pazarlama ve nörolojiyi harmanladı. Markaların, duyguları ve dolayısıyla tüketici tercihlerini nasıl etkilediğini anlatan Lindstrom, halen New York’ta Lindstrom Company, Londra’da BRANDsense Agency şirketlerinin kurucusu ve CEO’su… Time Magazine, Harvard Business Review ve FAst Company gibi dergilere düzenli olarak katkıda bulunurken, dünyanın en itibarlı yayınlarında sık sık yorum ve görüşleriyle yer alıyor.

İş dünyasından katılımcılara da açık olan konferansla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.