Mark Earls MediaCat Marketing Forum 2009 için Türkiye’ye geliyor!

Ana teması 'Pazarlama İletişiminde Yeni Nesil Yaratıcılık' olan Mediacat Marketing Forum 2009, İngiliz Marka Gurusu Mark Earls’ü ağırlamaya hazırlanıyor...

29.09.2009 - 00:00 | MediaCat

Ana teması ‘Pazarlama İletişiminde Yeni Nesil Yaratıcılık’ olan Mediacat Marketing Forum 2009, İngiliz Marka Gurusu Mark Earls’ü ağırlamaya hazırlanıyor. Welcome to the Creative Age, Brand New Brand Thinking ve ‘yeni medya ortamının ana rehberi’ olarak nitelendirilen Herd isimli 3 kitabı bulunan Mark Earls etkinlikte, pazarlama alanında fark yaratmak için ne yapılması gerektiği, araçların ve çalışmaların bu doğrultuda nasıl yeniden tasarlanacağı ve ‘sürü’nün gücünü kullanmanın püf noktaları gibi önemli konuları paylaşıyor.

Sekizincisi bu yıl ‘Pazarlama İletişiminde Yeni Nesil Yaratıcılık’ ana temasıyla ve MedyaNet’in ana sponsorluğunda düzenlenen MediaCat Marketing Forum 2009, İngiliz Marka Gurusu Mark Earls’ü ağırlıyor. 19 Kasım Perşembe günü Four Seasons Bosphorus Otel’de gerçekleştirilecek etkinlikte Mark Earls, ‘tüketiciler’ hakkındaki yanlış fikirleri düzeltiyor.

Konu hakkındaki görüşlerini “Gün geçtikçe daha da iyi anlaşılıyor ki pazarlamanın kendi uzmanlık konusu olan ‘tüketici’ hakkındaki fikirleri yanlış: İnsanlar, bizim düşündüğümüz gibi bağımsız, kendi kendine karar verebilen bireyler değiller ama öncelikle ve son olarak oldukça sosyal varlıklar. Tüketici aslında ‘ben’ aldanması altında bir ‘biz-türü’. Bunun kanıtları davranışsal bilimlerden bilişsel bilimlere, yeni ‘sosyal’ teknolojilerin patlamasından mesajlaşmaya, Facebook’a ve diğer sosyal medyaya kadar birikmeye devam ediyor. Durum artık inkâr edilemez,” diye açıklayan Mark Earls, etkinlikte yapacağı sunumunda pazarlamanın derin sorunlarına ışık tutuyor. Dünyanın dört bir yanından başarılı örnekler vererek renklendireceği sunumunda Mark Earls, “Ne yapmalıyız?”, “Araçlarımızı ve çalışmalarımızı bu iç görülerin avantajlarını sağlamak için nasıl farklı bir açıdan yeniden tasarlamalıyız?” ve “Pazarlamacılar ‘sürü’nün gücünü nasıl kullanabilirler?” gibi önemli sorulara yanıt arıyor.

Mark Earls kimdir?

Kariyeri boyunca uzun yıllar reklâm ve iletişim alanında St Luke’s, BMP ve son olarak Ogilvy olmak üzere pek önemli firmada müşteri planlamacısı olarak görev yapan Mark Earls, düzenli olarak pazarlama ve araştırma organizasyonlarının yanı sıra firmalar için özel seminerler gerçekleştiriyor. Son birkaç yılda Chicago, Miami, Monmouth, London, Hong Kong, Bükreş, Hamburg, Prag, LA, New York ve San Diego gibi dünyanın önemli kentlerinde seminerler veren Earls, ayrıca firmalara hedeflerine ulaşmak ve planlarını zenginleştirmek konusunda yardımcı olmak üzere atölye çalışmaları da düzenliyor.

“Evde, okulda, üniversitede kısaca her yerde, üzerinde çalıştığım konu üzerine etraflıca düşünmeyi öğrettiler bana. Yani bana söyleneni koşulsuz kabul etmek yerine, her konunun daha zorlayıcı, daha ispatlanmış ve daha ele gelir açıklamalarını bulana kadar mücadele etmem gerektiğini öğrendim,” diyen Earls, her şeyi üzerine daha iyi düşünerek daha iyi bir hale getirmenin tek amacı olduğunu söylüyor. “Bütün cevapları bilmiyorum ama varsayımlar üzerine düşünmek benim hep daha iyi, daha net ve daha etkili düşünmemi sağladı. Beni dinleyen insanları da bunu yapmaya teşvik ediyorum” diyen Earls, bu yaklaşımı sayesinde kariyerinde en üst basamaklara kadar tırmanmayı başarmış, müşteri planlaması konusunda önemli pozisyonlarda görev yapmış ve kitapları kadar makaleleri de geniş kalabalıklar tarafından okunmuş. Londra reklâm sektöründe herkesin gittiği yönün tersine gitmeyi tercih edenlerin başında gelen Earls, pek çok kişi tarafından bir ‘hazine’ olarak tanımlanıyor.

Değerli bilgi ve tecrübelerini kaleme de alan ödüllü yazar Mark Earls’ün üç önemli kitabı bulunuyor: Welcome to the Creative Age (2002), Merry Baskin’in katkılarıyla Brand New Brand Thinking (2002) ve Herd – How To Change Mass Behaviour by Harnessing Our True Nature (2007). Dünya çapında saygı gören, iletişim ve stratejik planlama alanındaki kanaat önderlerinden biri olan İngiliz marka gurusu, şu anda bağımsız olarak danışmanlık hizmeti veriyor.

MediaCat Marketing Forum 2009, yeni nesil yaratıcılıkla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen herkese kapılarını açıyor. Etkinlik hakkında daha detaylı bilgi www.mci.com.tr adresinden alınabiliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.