MediaCat

Marie Kondo Amerika’yı düzenlemeye geliyor

Japon düzenleme ustası Marie Kondo’nun hedefinde bu kez kasabalar var.

Marie Kondo Amerika’yı düzenlemeye geliyor

Japon yaşam alanı düzenleme ustası Marie Kondo, evlerin ardından kasabaları toparlamaya geliyor. The Life-Changing Magic of Tidying Up ve Spark Joy adlı kitaplarının ardından geçtiğimiz yıl Netflix’te Tidying up with Marie Kondo adlı bir programa başlayan Kondo, bu kez Amerika’daki küçük kasabaları düzenlemeyi amaçladığı Tidy My Town adlı programıyla karşımızda olacak.

Peki, hangi kasaba KonMari yöntemine tabi tutulacak? Buna henüz karar verilmedi. Bölgelerine ihtiyaç duydukları görünümü kazandırmak isteyen izleyicilerin kasabalarını aday gösterebilmeleri için tidymytown.com adlı bir mikro site hazırlandı. Adaylardan; kasabalarının neden böyle bir dönüşüme ihtiyaç duyduğunu anlattıkları bir video sunmalarının yanı sıra kasabının nüfusu, hangi alanların toparlanması gerektiği ve kasabayı benzersiz kılan yanlar gibi bir dizi soruya cevap vermesi bekleniyor.

Düzen konusunda kontrolden çıkan, yaşam alanını düzenlemek isteyen kişilere tavsiyelerde bulunan Marie Kondo’nun ekibi bu projeyle birlikte çocuk oyun alanları, parklar, yerel restoranlar, barlar, okullar, geri dönüşüm merkezleri ya da devlet kurumlarında mutluluk verici dönüşümler yaratabileceklerini ifade ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.